• شناسه خبر : 20208

جشنواره انار جوشقان کاشان برگزار می‌شود

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشان از برگزاری جشنواره‌ انار در روستای جوشِقان مرکزی این شهرستان در روزهای ۲۷ و ۲۸ مهر ماه سال جاری خبرداد.

احمد دانائی‌نیا در گفت و گو با اهل کاشانم به ظرفیت‌های پنهان و آشکار روستاها در توسعه حوزه‌های مختلف اقتصادی و گردشگری اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری جشنواره‌های محلی روستایی امکان مناسبی برای توسعه گردشگری روستایی است و با توجه به این موضوع، می‌کوشیم از روستاهای کاشان در جهت توسعه گردشگری به نحو مطلوب استفاده کنیم.

وی در ادامه با اشاره به بازدید از مناطق روستایی شهرستان کاشان ابراز داشت: یکی از این روستاها، جوشقان است که دارای قابلیت‌های فراوان گردشگری در زمینه‌های متنوع است.

دانایی نیا افزود: محصول انار جوشقان یکی از قابلیت‌های مهم این روستا است که می‌تواند الگوی مناسبی برای گردشگری کشاورزی یا گردشگری مزرعه برای توسعه روستا و رونق اقتصادی آن باشد.

وی از برگزاری جشنواره انار جوشقان مرکزی در روزهای ۲۷ و ۲۸ مهرماه خبر داد و خاطرنشان کرد: این جشنواره در تقویم گردشگری شهرستان کاشان ثبت شده و امید است با برگزاری آن و دیگر رویدادهای فرهنگی که در تقویم گردشگری شهرستان کاشان ثبت شده است بتوان به توزیع گردشگر در فصول مختلف سال در مناطق مختلف روستایی کمک کرد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *