200 میلیارد تومان بودجه بیمارستان کاشان را ندادند

عضو شورای شهر کاشان گفت: در کارگروهی که در استان اصفهان تشکیل شد 200 میلیارد تومانی که برای بیمارستان بقیه الله در سفر استانی رئیس جمهور و هیات دولت پیش بینی شده بودند را اختصاص ندادند.

به گزارش اهل کاشانم، علیرضا مفرح در هفتاد ویکمین نشست رسمی شورای شهر کاشان اظهار داشت: برای تکمیل بیمارستان بقیه الله کاشان 400 میلیارد تومان اعتبار لازم است ولی به دلیل عدم پیشرفت 40 درصدی این بیمارستان بودجه 200 میلیارد تومانی پیش بینی شده این پروژه در سفر استانی رئیس جمهور اختصاص داده نشد.

وی افزود: بر اساس ماده 56 می توان مبلغ 200 میلیارد تومان وام از دولت برای ساخت بیمارستان بقیه الله گرفت که بازپرداخت آن نیز از طریق سازمان برنامه ریزی وبودجه انجام می شود ولی پیگیری آن به زودی به نتیجه نمی رسد.

مفرح تصریح کرد: ساخت بیمارستان بقیه الله بعنوان جایگزین و مکمل بیمارستان بهشتی کاشان در سفر دوم دولت احمدی نژاد با 270 تخت مصوب شد که پس از آن با پیگیری ها به 350 تخت ارتقا پیدا کرد.

عضو شورای شهر کاشان افزود: پس از اخذ پروانه ها و مجوزات ساخت آن به دلیل اختصاص زمین آن در روی گسل، و مباحث استحکام بخشی در برابر زلزله و وجود تحریم ها و نبود اعتبار این پروژه متوقف شد.

رئیس اداره سازمان های مر دم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: بیمارستان بهشتی کاشان با گذشت 40 سال از عمر ساختش الان فرسوده است و نگهداری بسیاری از بخش های آن شامل موتورخانه، تابلوهای برق و آسانسورها هزینه دارد پس باید به فکر ساخت بیمارستان جایگزین باشیم.

مفرح خاطرنشان کرد: برای ساخت و تکمیل بیمارستان بقیه الله تلاش می کنیم از ظرفیت هیئت های مذهبی و مردم استفاده کنیم  که بر اساس آن پویش نذری برای ساخت بیمارستان بقیه الله را راه اندازی کردیم که اطلاع رسانی های آن به زودی انجام خواهد شد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *