مدارس شهرهای کاشان، آران و بیدگل و نوش آباد روز چهارشنبه 13 آذر تعطیل شد

مدیر مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث شهرستان کاشان از تعطیلی مدارس کلیه مقاطع تحصیلی در سطح شهرهای کاشان، آران وبیدگل و نوش آباد به دلیل استمرار آلودگی در روز چهارشنبه سیزدهم آذرماه خبر داد.

 

کمیته شرایط اضطراری هوای کاشان

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، جواد مزروعی اظهار کرد: در نشست فوری کمیته شرایط اضطراری آلودگی هوای شهرستان کاشان مقرر شد با توجه بر استمرار آلودگی هوا تا حد بالای 150 ppm و گزارش هواشناسی و محیط زیست مبنی بر استمرار این شرایط و تشخیص ناسالم بودن شرایط برای شهروندان توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان و شرایط آسیب پذیری سلامت جامعه مدارس در کلیه مقاطع و مهدکودک ها در سطح شهرهای کاشان، آران و بیدگل و نوش آباد در روز چهارشنبه مورخ 13 آذر تعطیل اعلام گردد.

وی افزود: کلاس های درس تمام مقاطع تحصیلی بخش های چهارگانه شهرستان کاشان شامل برزک، قمصر، نیاسر و مرکزی وشهر ابوزیدآباد روز چهارشنبه 13 آذر دایر خواهد بود.

مزروعی یادآور شد: ادارات و نهادهای دولتی وعمومی، خصوصی و اصناف موظف هستند تا با مرخصی اولیاء کودکانی که به مهدکودک می روند و دانش آموزان مشغول به تحصیل در مراکز پیش دبستانی، دبستان ها و دبیرستان ها موافقت کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل مواقع اضطراری آلودگی هوا، پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی موظف است کنترل مضاعف محدودیت های نوعی و زمانی تعیین شده برای خودروها و موتورسیکلت ها در محدوده های ترافیکی مصوب یا کل محدوده شهر اعمال کند.

مزروعی بیان کرد: شهرداری ها موظف هستندعلاوه بر استفاده از امکانات سامانه هوشمند کنترل چراغ های راهنمایی برای کارکرد در جای خودروها در تقاطع ها از کلیه فعالیت های عمرانی که موجب تشدید آلودگی هوا مانند ساخت وسازهای شهری و پروژه های عمرانی جلوگیری به عمل آورد.

مدیر مرکز بحران شهرستان کاشان افزود: دانشگاه علوم پزشکی کاشان موظف است با استقرار پایگاه های سیار اورژانس وهلال احمر با جانمایی مناطق آلوده تر و پرتردد به منظور کاهش زمان دسترسی به پایگاه ها اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: ادارات حفاظت محیط زیست و صنعت، معدن و تجارت باید هماهنگی های لازم را برای تعطیلی موقت واحدهای صنعتی، کارخانه ها و مراکز مؤثر در تشدید آلودگی هوا را انجام دهند.

مزروعی همچنین جلوگیری از فعالیت های ورزشی و برگزاری مسابقات مهم ورزشی در محیط های باز، به کارگیریحداکثر توان ناوگان حمل و نقل همگانی در جابجایی مسافر، تهیه و توزیع و الزام استفاده از ماسک استاندارد توسط کارکنانی که حضور فیزیکی در سطح شهر دارای وظایف خدمتی هستند را از مهمترین دستورالعمل های لازم الاجرا در مواقع اضطراری آلودگی هوا در شهرهای کاشان و آران وبیدگل عنوان کرد.

گفتنی است شاخص کیفی هوای کاشان امروز برای دومین روز متوالی در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم قرار گرفت تا در ساعاتی به عنوان آلوده ترین شهر کشور شناخته شود.

در ۱۲ روز از روزهای آذرماه وصعیت هوای کاشان تاکنون در ۴ روز در وضعیت سالم و زرد ، ۶ روز وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و نارنحی و دو روز در وضعیت قرمز ناسالم برای عموم بوده است.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *