• شناسه خبر : 3598

96 درصد از آب باران در کاشان به هدر می رود

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست کاشان گفت: میانگین سالانه بارش باران در این شهرستان 440 میلیون متر مکعب اعلام شده است که 96 درصد از این منابع آبی تبخیر یا جذب گیاهان شده و به هدر می رود.

هدررفت آب باران در کاشان
به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، حسین خادمی در نشست شورای حفاظت منابع آب این شهرستان افزود: تنها 4 درصد از میزان بارش ها در کاشان بواسطه طرح های آبخیزداری جمع آوری وبه سفره های زیرزمینی تزریق می شوند.

وی با اشاره به اینکه 60 درصد آب کشاورزی کشور چین از منابع آبی حاصل از بارندگی ها تامین می شود، گفت: حتی در هندوستان که به عنوان یکی از پرباران ترین کشورهای دنیا شناخته می شود به ساختمان هایی که به سیستم جمع آوری آب باران مجهز نباشند مجوز پایان کار نمی دهند.

خادمی یادآور شد: فاضلاب خانگی یکی دیگر از مواردی است که نباید اجازه بدهیم به عنوان یکی از منابع آبی از دسترس خارج شود.

رئیس اداره محیط زیست کاشان با بیان اینکه در کشور انگلستان فاضلاب خانگی به دو دسته تقسیم بندی می شود، افزود: یک دسته که حتما باید تصفیه بشوند و دسته ای دیگر که با عنوان فاضلاب خاکستری از آب شستشوها به دست می آید به طور جداگانه جمع آوری شده و در فضای سبز استفاده می شود.

خادمی در پایان پیشنهاد کرد که کمیته ای برای شناسایی منابع آبی کاشان تشکیل شود تا بتوانیم با مدیریت بهتر با حفظ و جمع آوری این منابع برای حل مشکلات پیش روی خود اقدام کنیم.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *