• شناسه خبر : 872

فصلنامه کاج ویژه ی بهرام بیضایی منتشر شد

دومین شماره‌ی فصلنامه فرهنگی هنری، ادبی کاج ویژه ی «بهرام بیضایی» منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، دومین شماره فصلنامه کاج به مدیر مسوولی عطیه جوادی‌راد و سردبیری محمود ساطع در 192 صفحه و به قیمت پانزده هزارتومان منتشر شد

این شماره از فصل‌نامه کاج ویژه‌ی «بهرام بیضایی» به همراه نوشته‌های دیگری از داستان، شعر، نمایش‌نامه و نوشتاری از نیاسر به چاپ رسیده است.

«از آدمی و وطن» عنوان سخن آغازین فصلنامه‌ی کاج به قلم محمود ساطع نوشته شده و بخش نخست ویژه‌ی بهرام بیضایی نویسنده، نمایش‌نامه نویس، محقق و کارگردان نام‌آشنای کاشانی اختصاص یافته است.

در این بخش نوشته‌هایی از داود فتحعلی بیگی، بهرام بیضایی، جابر تواضعی، عطیه راد، مصطفا طوقانیان، سحر احمدی، بهروز هاشمی، گودرز عکاشه، اصغر وطنخواه و همچنین سال‌شمار زندگی بهرام بیضایی دیده می شود..

بخش داستان فصلنامه کاج شامل 9 داستان از نویسندگان کاشان و شهرهای دیگر است. در این بخش داستان‌هایی از عباس باباعلی، هانیه ترسلی، عطیه راد، مصطفا طوقانیان، محمد فینی‌زاده، فاروق مظلومی، علی نیکزاد و بهروز هاشمی به چاپ رسیده است..

در بخش شعر خوانندگان می توانند آثاری از سحر احمدی، مرضیه انصاری، علیرضا رجبعلیزاده، جواد رحمتی، ابوالفضل رعیت، ریحانه رسول‌زاده، امیر سرافراز، حسن قریبی، پیمان گرامی، جواد مجابی و شعرهایی از چزاره پاوزه به ترجمه‌ی مسعود بساطی را مطالعه کنند.

در بخش هنر، نمایش‌نامه‌ای چاپ نشده از «منوچهر شیبانی» شاعر، نمایش‌نامه‎نویسنده و کارگردان شناخته شده‌ی کاشانی که از آرشیو موزه‌ی منوچهر شیبانی انتخاب و به چاپ رسیده است.

در بخش بوم، نوشته‌هایی با موضوع کهن باغ شهر نیاسر به قلم محمد مشهدی نوش‌آبادی، عباسعلی رضایی‌نیا، عباس حلواچی نشلجی، علی ابوالفضلی و ایرج صفایی در دومین فصلنامه کاج منتشر شده است..

از کاج تا کاج عنوان بخش پایانی این فصلنامه است که برنامه‌های فرهنگی، هنری، ادبی برگزار شده در خانه‌ی تاریخی کاج در بازه‌ی زمانی شماره‌ی پیشین فصل‌نامه کاج (ویژه پری زنگنه) تا کاج شماره‌ی دوم گزارش شده است.

دومین فصل‌نامه کاج را می توان از خانه‌تاریخی کاج، خانه تاریخی احسان، کتاب فروشی ساربوک کلیه کیوسک‌های معتبر شهر به قیمت 15 هزار تومان تهیه کرد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *