مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان؛

80 درصد تماس ها با آتش نشانی کاشان مزاحمت تلفنی است

851 فقره تماس توسط 21 نفر انجام شده است

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: در سه ماهه اول سال جاری 15707 تماس با سامانه 125 آتش نشانی گرفته شده که متاسفانه 12149 تماس (حدود 80 درصد) مربوط به تماس های مزاحمین تلفنی بوده است.

محمدمسعودچایچی افزود: تعداد 12149 تماس از طرف مزاحمین با این سامانه گرفته شده که بیشتر این مزاحمت ها از خطوط تلفن همراه علی الخصوص خطوط ایرانسل می باشد و قابل توجه اینجاست که ۸۵۱ فقره از این تماسها، تنها توسط ۲۱نفر صورت گرفته است.

چایچی گفت : این مزاحمت ها معمولا و متاسفانه از طرف شهروندانی صورت می گیرد که از فرهنگ شهروندی مناسبی برخوردار نبوده و به همین جهت به خود اجازه می دهند که ایجاد مزاحمت برای سازمان های امدادی هم چون آتش نشانی نمایند.

مدیرعامل سازمان اضافه کرد : ازتعداد تماس های گرفته شده با شماره 125 آتش نشانی ، ۹۴۰مورد طی سه ماه گذشته منجر به انجام عملیات، 1229 تماس مشاوره و۱۳۸۹مورد نیز تماس‌های غیر مرتبط بوده‌اند.

چایچی خاطرنشان کرد: مزاحمت های تلفنی سبب بروز مشکلات و اختلالات عدیده ای در روند امدادرسانی و پاسخگوئی به تماس های همزمان از سوی افراد حادثه دیده واقعی شده و احتمال افزایش خسارات جانی و مالی را در پی دارد، لذا از تمامی شهروندان تقاضای عاجزانه داریم تا از برقراری تماسهای بی مورد و غیرمرتبط با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی و خدمات ایمنی جدا خودداری نمایند.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *