• شناسه خبر : 4201

73 نفر در حوزه کاشان داوطلب نمایندگی مجلس شدند

رئیس ستاد انتخابات کاشان از ثبت نام ۷۳ داوطلب برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه کاشان و آران و بیدگل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، علی اکبر مرتضایی عصر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به رشد ۵۸/۶۹ درصدی ثبت نام ها نسبت به دوره دهم مجلس افزود: از بین تعداد ۷۳ داوطلب که نام نویسی کردند ۶۷ نفر مرد و ۶ نفر زن هستند.

فرماندار کاشان میزان تحصیلات داوطلبان را ۶۳ نفر فوق لیسانس، ۶ نفر دکترا، ۳ نفر مدارک حوزوی و یک نفر لیسانس عنوان کرد.

مرتضایی درباره مشاغل داوطلبین ثبت نامی گفت: ۱۶ نفر فرهنگی، ۳ پزشک، ۸ بازنشسته، ۲۲ کارمند، ۴ استاد دانشگاه، ۲ نفر روحانی، یک نفر وکیل ، یک نفر نماینده مجلس، ۱۲ نفر شغل آزاد و ۴ داوطلب در زمره  سایر شغل ها قرار دارند.

وی تصریح کرد: ۱۲ نفر در رده سنی ۳۰ تا ۳۵ سال، ۲۱ نفر در رده سنی ۳۶ تا ۴۰ سال، ۱۰ نفر در رده در رده سنی ۴۱ تا ۴۵ سال، ۱۵ نفر در رده سنی ۴۶ تا ۵۰ سال، ۷ نفر در رده سنی ۵۱ تا ۵۵ سال، ۵ نفر در رده سنی ۵۶ تا ۶۰ سال، دو نفر در رده سنی 61 تا 65 سال و یک نفر در ده سنی ۷۱ تا ۷۵ سال می باشد.

وی با اشاره به سابقه ایثارگری ۱۵ نفر از داوطلبان گفت: از بین ۷۳ داوطلبی که نام نویسی خود را نهایی کرده اند ۳ نفر از آنها  در دوره های گذشته نماینده مجلس بودند و ۹ نفر نیز در دوره های گذشته سابقه داوطلبی دارند.

رئیس ستاد اتتخابات کاشان یادآور شد: در حالی برای انتخابات مجلس یازدهم ۶ زن ثبت نام کرده اند که آمار دوره قبل تنها یک نفر بوده است.

مرتضایی با اشاره ثبت نام ۸ داوطلب در وزارت کشور گفت: با توجه به اینکه پرسشنامه های برخی داوطلبان وارد سیستم نشده است احتمال افزایش آمار افراد ثبت نام کننده برای مجلس یازدهم در حوزه کاشان وجود دارد.

گفتنی است در حوزه شهرستان نطنز و بخش قمصر کاشان برای انتخابات مجلس یازدهم 60 نفر ثبت نام کرده اند که این تعداد شامل 56 مردو 4 زن می باشد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *