• شناسه خبر : 3638

ورود دستگاه قضایی به تخلفات معادن جوشقان قالی کاشان

رییس اداره محیط طبیعی اداره کل محیط زیست استان اصفهان از ورود دستگاه قضایی به تخلفات معادن در جوشقان قالی کاشان و پیگیری قضایی این مشکلات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم و به نقل از خبرگزاری دانشجو، بهروز ستایش از ورود دادستانی به موضوع معادن جوشقان قالی خبر داد و گفت: درباره این موضوع مکاتبه چندانی با اداره محیط زیست نشده بود که این مشکل مطرح شود و بر همین اساس ما از نارضایتی‌ها و مشکلاتی که در این منطقه وجود داشت، بی اطلاع بودیم.

ستایش افزود: براساس شکایت‌هایی که حاصل شد، از طرف اداره محیط زیست بازدید‌هایی از محل معادن و محیط زیست جوشقان صورت گرفت که نواقصی مشاهده شد.

رئیس اداره محیط طبیعی حفاظت محیط زیست اصفهان بیان کرد: مواردی مانند گردوغبار ناشی از تردد وسایل نقلیه سنگین و استخراج مواد معدنی و مدیریت پسماند معادن از سوی مردم مطرح شده بود که اخطاریه تنظیم شد و به بهره بردار مهلتی برای حل این مشکلات دادیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این موارد در مهلت مقرر از طرف بهره بردار معادن رفع نشد، دستگاه قضایی اصفهان به موضوع ورود کرد و طی چند روز گذشته بازدیدی از طرف مسئولان قضایی و نمایندگان آنان از جوشقان قالی و معادن آن صورت گرفت.

ستایش بیان کرد: پرونده معادن جوشقان قالی اکنون در مرحله پیگیری قضایی است و ما منتظر اعلام نتیجه بررسی‌های قاضی در این خصوص هستیم.

وی خاطرنشان کرد: پس از اعلام رأی دادستانی درباره این موضوع، مراحل بعدی پیگیری مشکلات معادن در جوشقان قالی صورت می‌گیرد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *