هنرستان هنرهای زیبا در کاشان راه‌اندازی می‌شود

با توجه به درخواست مسئولان شهرستان کاشان و حمایت و هماهنگی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مقرر شد هنرستان هنرهای زیبای کاشان در سال جاری راه‌ندازی شود.

هنرستان هنرهای زیبا در کاشان راه‌اندازی می‌شود
به گزارش اهل کاشانم نشست هماهنگی تأسیس هنرستان هنرهای زیبای کاشان با حضور سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندار و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان و نماینده اداره کل فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

در این نشست، مقرر شد که هنرستان هنرهای زیبای کاشان، با حمایت و هماهنگی تخصصی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و اختصاص ساختمان از سوی خیرین مدرسه‌ساز کاشان، در سال جدید راه‌اندازی شود.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست گفت: امروز ۱۱۱ سال از تأسیس مدرسه صنایع مستظرفه توسط کمال‌الملک می‌گذرد و این مدرسه نه تنها پایه و اساس هنرستان‌های هنرهای زیبا بلکه اساس تشکیل وزارت فرهنگ و هنر آن دوره و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز است.

از سال ۱۲۸۹ (ه. ش) که نخستین هنرستان راه‌اندازی شد تا سال ۱۳۶۸، کشور فقط ۸ هنرستان داشت و از سال ۶۸ تا سال ۷۶.۱۸ هنرستان دیگر اضافه شد و از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ هم ۱۳ هنرستان دیگر راه‌اندازی شد. تعداد هنرستان‌ها از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۶ تغییری نکرد و ۳۹ هنرستان فعال بود. اما در چهارسال اخیر، ۱۷ هنرستان جدید تأسیس شده است یا تا اول مهرماه سال جاری، راه‌اندازی می‌شود.

حسینی ادامه داد: هنرستان‌ها مراکز مهم و معتبر آموزش هنر هستند که حاصل آن‌ها قابل احترام و اعتناست. دانش‌آموختگان هنرستان‌ها، امروز از هنرمندان نامدار کشور هستند و به حوزه‌های جدی هنر می‌یردازند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ویژگی‌های کاشان، راه‌اندازی هنرستان هنرهای زیبا می‌تواند به جریان فرهنگی و هنری کاشان کمک کند.

محمد کتابچی رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کاشان نیز در این نشست با قدردانی از معاونت امور هنری، گفت: ما فضاهایی را برای هنرستان هنرهای زیبا در نظر داریم و در آینده نیز مجموعه‌ای برای آموزش هنر و هنرستان هنرهای زیبا احداث خواهدشد.

اهل کاشانم را در اینتساگرام دنبال کنید: https://www.instagram.com/kashanefarda.ir


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *