دو واحد صنعتی آلاینده محیط زیست در کاشان، تعطیل و پلمب شد

اللهیار دولتخواه در گفتگو با پایگاه خبری اهل کاشانم، با بیان اینکه واحدهای صنعتی در شهرستان کاشان به صورت متناوب مورد رصد و پایش قرار می گیرند، اظهار داشت: بر اساس شکایت ساکنان یکی از محلات شهرستان کاشان و در راستای پایش واحدهای صنعتی دو واحد صنعتی آلاینده مورد بازرسی ویژه قرار گرفتند.


وی با بیان اینکه با توجه به آلودگی هوا ناشی از فعالیت این دو واحد صنعتی اخطاریه زیست محیطی به این دو واحد صنعتی داده شد، افزود: متأسفانه به دلیل عدم توجه مسئولان واحد جهت رفع آلایندگی موضوع از طریق دستگاه قضایی شهرستان کاشان مورد پیگیری قرار گرفت.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان با بیان اینکه دستور پلمب این دو واحد صنعتی آلاینده از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کاشان صادر شد، ابراز داشت: با پلمب این دو واحد صنعتی آلاینده از کار و فعالیت همراه با آلایندگی این واحدهای صنعتی ممانعت به عمل آمد.

وی گفت: بر اساس ضوابط و مقررات زیست محیطی از جمله قانون هوای پاک و قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست هرگونه واحد تولیدی صنعتی معدنی که فعالیتی همراه با آلایندگی داشته باشد بر اساس قانون پلمب و از کار و فعالیت همراه با آلودگی آن جلوگیری به عمل می‌آید.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *