دستگیری کلاهبرداران سایت دیوار در کاشان

فرماندهی انتظامی کاشان از دستگیری کلاهبردارانی که از طریق سایت دیوار طعمه‌های خود را شناسایی و خود را خریدار اجناس معرفی می‌کردند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس کاشان، سرهنگ ستاد حسین بساطی فرمانده انتظامی شهرستان کاشان با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی تماس یکی از شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، مبنی بر اینکه فردی جهت خرید جنس تبلیغی در سایت دیوار با ارائه پیامک جعلی قصد کلاهبرداری از وی را دارد مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی در ادامه تصریح کرد: ماموران بلافاصله در محل حاضر و متوجه شدند فردی جهت خرید یک دستگاه بازی رایانه‌ای ( پلی استیشن۴ ) که در سایت دیوار به آگهی گذاشته‌شده‌بود به یکی از شهروندان مراجعه کرده و با ارائه پیامک واریز جعلی قصد کلاهبرداری از وی را داشته‌است که در این خصوص متهم دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

این مقام انتظامی افزود: طی بازجویی های فنی بعمل آمده در پلیس آگاهی مشخص شد متهم با همکاری همدستش به عنوان خریدار واقعی اجناس در سایت دیوار و ارائه پیامک جعلی چندین نوبت کلاهبرداری نموده‌اند که بلافاصله در این خصوص همدست متهم داخل مخفیگاهش دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان در پایان از شهروندانی که قصد فروش یا خرید اموال از طریق فضای مجازی را دارند خواست: حتما قبل از واریز هرگونه وجه به حساب دیگران مورد معامله را مشاهده کنید و معامله خود را حتی الامکان در بنگاه‌های معاملاتی دارای مجوز انجام دهید و به ظاهر افراد اعتماد نکنید و پس از دریافت وجه، اموال خود را در اختیار مشتری قرار دهید.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *