اجازه احداث کارخانه سرب در محدوده شهری را نمی‌دهیم

سرپرست فرمانداری کاشان ضمن اشاره به بازدید از کارخانه سرب و بررسی تجهیزات آن اظهار داشت: در این بازدید کارشناسان مدعی شدند که فیلتر کارخانه سرب تا یک میکرون رو فیلتر می‌کند و تضمینی برای ذرات زیر یک میکرون نداشتند.

محمدشریف زارعی سرپرست فرمانداری کاشان در گفتگو با پایگاه خبری اهل کاشانم با بیان اینکه این کارخانه هیچ مجوزی به غیر از مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان نداشته است، افزود: در آن مصوبه آمده محیط زیست حداکثر مساعدت را به شرط استقرار تجهیزات نوین داشته باشند و از این رو جلسه ای با مسئولان مربوطه و مسئولان کارخانه برگزار شد.

سرپرست فرمانداری کاشان با بیان اینکه در این جلسه مقرر شد تمامی مجوزها و مستندات را در این جلسه ارائه کنند، ابراز داشت: مسئولان کارخانه سرب مدعی شدند که طرح اشتغالزایی را پیاده کردند و تاکنون پیشرفت 95 درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه هیچ اثبات فناوری توسط مسئولان کارخانه صورت نپذیرفت، گفت: با توجه به جمیع شرایط مقرر شد دستور توقف کارخانه صادر و این موضوع به معاون دادستان حاضر در جلسه ابلاغ شد و دستور توقف آن نیز روز بعد صادر شد.

زارعی با بیان اینکه بر اساس ادعای مسئولان کارخانه سرب تاکنون 100 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است، تصریح کرد: مسئولان کارخانه سرب پذیرفتند جانمایی این کارخانه نامناسب و نشدنی است و از این رو کارخانه پلمب و متوقف شده است و ما مسئولان اجازه احداث کارخانه سرب در محدوده صنایع غذایی و محدوده شهری نمی‌دهیم.

منصور شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان نیز در گفتگو با پایگاه خبری اهل کاشانم ضمن اشاره به دریافت احداث کارخانه سرب در کاشان اظهار داشت: به محض دریافت پیگیری‌های زیادی انجام دادیم و مقرر شد در اولین جلسه کارگروه آمایش سرزمینی موضوع مطرح و پیگیری شود.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *