• شناسه خبر : 479

اثر عکاس کاشانی در جمع 11 عکس برتر نجومی جهان

اثر "مجید قهرودی" عکاس کاشانی به عنوان یکی از 11 عکس برتر مسابقه عکاسی نجومی رصدخانه سلطنتی گرینویچ انگلستان در سال 2019 انتخاب شد.  

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، مسابقه عکاسی نجومی رصد خانه گرینویچ انگلیس برای انتخاب عکس های برتر سال برگزار می شود که که عکس مجید قهرودی از قله دماوند توانست با نظر هیات داوران یکی از 11 عکس برتر این مسابقات در سال 2019 شود

مجید قهرودی در گفتگو با پایگاه خبری اهل کاشانم اظهار داشت: مسابقه عکاسی نجومی رصد خانه سلطنتی گرینویچ یکی از معتبرترین و باسابقه ترین مسابقات در این رشته هنری است که برای انتخاب بهترین عکس های برتر امسال 4600 عکاس از اقصی نقاط جهان شرکت کردند.

وی با بیان اینکه هر عکاس مجاز به ارسال 10 عکس در مسابقات امسال بود، افزود: امسال با سه عکس در این مسابقه شرکت کردم که عکسی از کوه دماوند با عنوان “در آغوش کوهستان، در قلب کیهان” که سال گذشته ثبت شده بود توانست جزو 11 عکس برتر این مسابقه قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: مسوولان برگزارکننده دو ماه پیش با ارسال ایمیلی به من اعلام کردند که اثر من برای چاپ در کتاب بهترین عکس های سال برگزیده شده ولی چند روز پیش از انتخاب این عکس در بین 11 عکس برتر نجومی سال 2019 خبر دادند.

این هنرمند عکاس کاشانی خاطرنشان کرد: به جز عکس من اثر “مسعود قدیری” دیگر عکاس ایرانی که از دریاچه ارومیه ثبت شده جزو 11 عکس برتر سال 2019 انتخاب شد تا دو تصویر از دو نماد ملی ایران در جمع عکس های برتر این مسابقات قرار بگیرد.

قهرودی با بیان اینکه مراسم اختتامیه این مسابقه عکاسی نجومی در شهریور برگزار می شود خاطرنشان کرد: با وجود ارسال دعوت نامه به دلیل هزینه های بالا قادر برای شرکت در این مراسم نیستم.

مجید قهرودی متولد سال 1367 كاشان دارای مدرك كارشناسی فیزیك فعالیتش را در زمینه عكاسی نجومی از سال 89 آغاز كرد و تاكنون رتبه های زیادی در مسابقه ملی و بین المللی كسب كرده است.

رتبه سوم مسابقه بین المللی عكس زمین آسمان TWAN 2014 در بین 55 كشور، مدال طلای جشنواره بین المللی عكس خیام 2013 در بین 76 كشور شركت كننده، مقام پنجم مسابقه بین المللی عكس زمین و آسمان TWAN 2012 در بین 42 كشور، منتخب وب سایت عكس روز نجومی سازمان فضایی ناسا 2017، انتخاب و انتشار اثرش در مجله Sky and Telescope آمریكا در سال 2015، برگزیده مسابقه بین المللی Panobook Photography Award در سال 2016 و منتخب دومین دوره مسابقه بین المللی photo Awards از جمله مهمترین عنوان های كسب شده این عكاس كاشانی است.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *