آغاز رقابت ۵۹۵۴ داوطلب در کنکور سراسری ۱۴۰۰ در دانشگاه کاشان

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه کاشان از رقابت پنج هزار و 954 داوطلب در آزمون سراسری کارشناسی سال 1400 با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، دکتر قنبرعلی شیخ زاده در جمع خبرنگاران گفت: از این تعداد، سه هزار و ۴۶۴ داوطلب زن و دو هزار و ۴۹۰ داوطلب مرد هستند که به ترتیب در پنج گروه آزمایشی هنر، ریاضی، علوم انسانی، علوم تجربی و زبان انگلیسی همزان با سراسر کشور با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.


وی افزود: در آزمون گروه آزمایشی هنر که صبح روز چهارشنبه ۹ تیر ماه برگزار می شود، یک هزار و ۸۸ داوطلب ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۶۵۱ داوطلب خانم و ۴۳۷ داوطلب آقا هستند.

وی به برگزاری آزمون سراسری گروه آزمایشی ریاضی و علوم انسانی در صبح روز پنجشنبه ۱۰ تیرماه اشاره کرد و اظهار داشت: در آزمون گروه ریاضی ۵۸۷ داوطلب ( ۱۷۸ داوطلب زن و ۴۰۹ داوطلب مرد) و در گروه علوم انسانی نیز ۱۵۲۱ داوطلب ( ۸۷۴ داوطلب زن و ۶۴۷ داوطلب مرد) با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه کاشان بیشترین آمار داوطلبان آزمون سراسری امسال در حوزه امتحانی این دانشگاه را در گروه آزمایشی علوم تجربی عنوان کرد و افزود: این آزمون که صبح روز جمعه ۱۱ تیرماه همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود یک هزار و ۹۴۹ داوطلب ثبت نام کرده اند که یک هزار و ۲۴۸ داوطلب زن و ۷۰۱ داوطلب مرد هستند.

دکتر شیخ زاده به برگزاری آزمون گروه آزمایشی زبان انگلیسی در صبح روز شنبه ۱۲ تیرماه اشاره کرد و اظهار داشت: در این آزمون نیز ۸۰۹ داوطلب ( ۵۱۳ داوطلب زن و ۲۹۶ داوطلب مرد) با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.