رئیس اداره بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کاشان:

25 درصد ظرفیت تولید مرغ تخم گذار کاشان غیرفعال است

رئیس اداره بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کاشان گفت: حدود 25 درصد ظرفیت تولید مرغ تخم گذار کاشان غیرفعال است.

مجید احمدی مقدم در گفت و گو با پایگاه خبری اهل کاشانم با اشاره به اینکه نوسانات قیمت تخم مرغ یک موضوع کشوری است، اظهار داشت: آزاد بودن صادرات این محصوص به خارج از کشور از یک طرف و افزایش مصرف در داخل کشور از طرف دیگر باعث شده است قیمت این محصول افزایش داشته باشد.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از دلایل تامین نهاده های دامی است، ابراز داشت: حدود 45درصد نهاده های بخش طیور بیشتر تامین نشده است و تولیدکنندگان مجبورند بقیه نیاز خود را از بازار آزاد تهیه کنند.

رئیس اداره بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کاشان با اشاره به اینکه حتی در بازار آزاد نیز نهاده های دامی یافت نمی شود، تصریح کرد: برخی از تولیدکنندگان سویا را تا چهار برابر قیمت مصوب دولتی مجبورند در بازار آزاد تهیه کنند که آن هم حتی در بازار نیست.

وی با اشاره به اینکه به شدت در تامین نهاده ها محدودیت داریم، خاطرنشان کرد: واحدهای کاشان ظرفیت تولید دو میلیون مرغ تخم گذار را دارند که به دلیل این مشکلات حدود 25 درصد از این ظرفیت غیرفعال است.

احمدی مقدم با بیان اینکه شرایط در تمام کشور اینگونه است، بیان داشت:این شوک در بازار به دلیل مجوز صادراتی است که از طرف دولت داده شوده و باعث شده در سیستم عرضه و تقاضا مشکلاتی پیش آید.

وی افزود: پیشنهاد می کنیم در کاشان کمیسیون تنظیم بازار در یک کار تعاملی با تعاونی مرغ تخم گذار کاشان وارد این موضوع شود تا حداقل بخشی از بار تولیدی شهرستان حداقل برای تامین نیاز بخش آسیب پذیر کشور تامین شود


  علی مصلحی
  (0) (0)

  علی مصلحی

  شهریور 30, 1399

  اگر نهاده‌های دامی در بازار آزاد ۴ برابر قیمت دولتی باشد که هیچ مرغدار یا دامداری کار دامداری و مرغ‌داری نمی‌کند. مگر دیوانه است؟ نهاده را به قیمت دولتی می‌خرد به قیمت آزاد می‌فروشد. به قول مهندس بصیرت تو شوکران سودم می‌کند.

  شایان
  (0) (0)

  شایان

  شهریور 31, 1399

  شانه هایت را برای گریه کردن دوست دارم دوست دارم...!!!

  شایان
  (0) (0)

  شایان

  شهریور 31, 1399

  شانه هایت را برای گریه کردن دوست دارم دوست دارم...!!!

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *