• شناسه خبر : 1398

21 هزار نفر مردم منطقه کاشان در معرض بیماری فشار خون قرار دارند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: 21 هزار نفر از مردم کاشان و آران وبیدگل در معرض فشار خون قرار دارند که باید مراقبت های لازم را انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، سیدعلیرضا مروجی در جمع خبرنگاران افزود: تنها 15 درصد از بیماران فشار خون در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کاشان تحت کنترل هستند و این آمار یک زنگ خطر محسوب می شود.

وی اظهار داشت: تاکنون 17713 نفر که دارای بیماری فشار خون در کاشان و آران و بیدگل هستند شناسایی شدند که تعداد 2877 نفر از این افراد در پویش ملی بسیج کنترل خون بود.

وی با اشاره به اجرای پویش ملی کنترل فشار خون از تاریخ 27 اردیبهشت تا 15 تیرماه سالجاری افزود: دانشگاه علوم پزشکی کاشان باید فشار خون 113 هزار نفر را کنترل می کرد ولی این عدد به 122 هزار نفر رسید.

مروجی اذعان داشت: میانگین فشار خون مردم کاشان و آران وبیدگل 11 بر روی عدد 7 است در حالی که میانگین کشوری عدد 10.5 بر روی 6.5 را نشان می دهد.

احتمال بروز سکته در منطقه کاشان دو برابر میانگین کشوری است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: احتمال بروز سکته قلبی و مغزی در شهرهای کاشان و آران و بیدگل دو برابر از بقیه شهرهای کشور است.

مروجی، چاقی، تغذیه نامطلوب، دخانیات، کم تحرکی، عدم مراجعه به پزشکان و مراجعه به افراد فاقد صلاحیت در امور پزشکی را از عوامل اصلی بروز سکته مغزی و قلبی در کاشان و آران وبیدگل ذکر کرد.

وی با اشاره به شناسایی 273 نفر به بیماری انواع سرطان ها در کاشان و آران وبیدگل گفت: سرطان معده در بین آقایان و سرطان پوست و سینه در بین خانم ها شایع ترین نوع سرطان ها محسوب می شود.

همچنین وی با اشاره به فعالیت 95 پایگاه و مراکز سلامت شهری و روستایی در حوزه علوم پزشکی کاشان افزود: مردم در سالجاری تاکنون 413 هزار و 94 بار به مراکز درمانی مراجعه کرده اند که یک میلیون و 940 هزار و 222 خدمت به آنها ارائه شده است.

مروجی خاطرنشان کرد: روزانه چهار هزار نفر از مردم کاشان و آران و بیدگل به مراکز خدمات درمانی مراجعه می کنند که 16 هزار خدمت در زمینه های کنترل فشار خون، قد، وزن، دیابت، انواع مشاوره ها و تغذیه به آنها ارائه می شود.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *