کاهش ۷ درجه‌ای دمای هوا در کاشان، دمای مناطق کوهستانی به زیر صفر می‌رسد

عباس ارغوانی در گفتگو با پایگاه خبری اهل کاشانم، ضمن اشاره به هشدار زرد هواشناسی در کاشان اظهار داشت: از اوایل روز سه شنبه 27 مهر با نفوذ هوای سرد به مناطق کاشان و آران و بیدگل، شاهد کاهش نسبی دما بین پنج تا هفت درجه سانتی گراد هستیم.


وی با بیان اینکه در این شرایط شاهد ماندگاری توده هوای سرد و تنش دمایی هستیم، افزود: کاهش دما از روز سه شنبه شروع می‌شود و تا یکشنبه هفته بعد ادامه دارد و اوج این کاهش دما روز جمعه است.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان کاشان ابراز داشت: حداقل دما در مناطق دشتی با همان غیر کوهستانی نزدیک هفت الی هشت می‌رسد اما انتظار می رود در مناطق  کوهستانی به خصوص، کامو و چوگان، جوشقان‌قالی، قهرود به زیر صفر هم برسد.

وی با بیان اینکه توصیه می‌شود باغداران منطقه هر چه زودتر نسبت به جمع آوری محصول خود به خصوص انار، انگور و غیره اقدام کنند، گفت: فردا شاهد باد نسبتا شدید در مناطق بخش قمصر هستیم و این باد می تواند سازه های نسبتا شدید را تحت تاثیر قرار دهد و بر همین اساس لازم است نسبت به استحکام سازی این نوع سازه‌ها اقدام شود.

ارغوانی ضمن اشاره به کاهش بازندگی در دشت کاشان تصریح کرد: این شرایط نشان از کاهش 100 درصدی بارندگی بلند مدت سال زراعی جدید نسبت به مدت مشابه سال زراعی گذشته است و از این رو لازم است نسبت به مصرف آب در بخش های مختلف اقدام لازم صورت پذیرد چراکه تا 15 آذر بارندگی از نرمال کمتر است.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *