• شناسه خبر : 4866

نکته درباره فاجعه غم انگیز تهران:

یک موشک به هواپیمای اوکراین؛ هزاران موشک به اعتماد مردم ایران

خطای انسانی قابل پذیرش است ولی بی صداقتی با مردم هرگز. اگر سقوط هواپیما، زخم بود، کتمان حقیقت و دروغ، نمک بر زخم است. آدمی احساس می کند که شعورش نادیده انگاشته شده است؛ خاصه آن که از همان لحظه اول می دانستند چه اتفاقی افتاده است ولی چند شب و روز اطلاعات غلط به مردم ایران و جهان دادند.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، جعفر محمدی در سایت خبری تحلیلی عصر ایران در یادداشتی نوشت: ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرده است که هواپیمای مسافری اوکراین که چند روز پیش در اطراف تهران سقوط کرد، با شلیک اشتباهی و غیرعمد پدافند هوایی ایران منهدم شده است. در این حادثه تلخ، 176 نفر جان خود را از دست دادند.

در این باره چند نکته قابل توجه است:

1 – قبل از هر چیز باید تسلیت قلبی خود را تقدیم خانواده های قربانیان این حادثه غم انگیز نماییم. واقعاً سخت و دردناک است که ثمره زندگی خانواده‌ها بر اثر یک ندانم‌کاری، این گونه در یک لحظه پرپر شوند. امروز، همه ما مردم ایران عزاداریم.

یک موشک به هواپیمای اوکراینی؛ هزاران موشک به اعتماد مردم

2 – از وقتی که هواپیما سقوط کرد، رسانه های حکومتی و مقامات رسمی و فعالان آنها در فضای مجازی، به اظهار نظرهایی پرداختند مبنی بر این که:
– هواپیما بر اثر نقص فنی سقوط کرده
– هدف قرار دادن هواپیما دروغ است
– از نظر فنی ممکن نیست هواپیما با موشک پدافند سرنگون شده باشد
– آمریکایی های برای تحت الشعاع قرار دادن حمله به عین الاسد این دروغ را بافته اند
– شرکت بوئینگ دارد هزینه می کند تا نقص فنی هواپیمای سرنگون شده اش را لاپوشانی کند
– ترامپ با رئیس جمهور اوکراین دوست است و با هم تبانی کرده اند برای بدنام کردن ایران
– کانادا همچنان سر قضیه زهرا کاظمی با ایران لجاجت می کند و درباره سرنگونی هواپیما جوسازی می کند
– … .

اینک ثابت شده است آن که نادرست می گفت، طرف ایرانی بود؛ تأسف آور است و بسیار شرم آور!

3 – گفته شده که خطای انسانی عامل این فاجعه بوده است. در این باره باید متخصصان صنایع هوایی و پدافند نظامی نظر دهند و من دانشی در این باره ندارم. ولی عجالتاً می توان گفت که خطای انسانی در هر چیزی ممکن است کما این که در 15 مرداد 1366، پدافند خودی هواپیمای شهید عباس بابایی را هدف قرار داد و  بسیاری از سقوط های هواپیماها در جهان نیز ناشی از خطای انسانی است.

خطای انسانی قابل پذیرش است ولی بی صداقتی با مردم هرگز. اگر سقوط هواپیما، زخم بود، کتمان حقیقت و دروغ، نمک بر زخم است. آدمی احساس می کند که شعورش نادیده انگاشته شده است؛ خاصه آن که از همان لحظه اول می دانستند چه اتفاقی افتاده است ولی چند شب و روز اطلاعات غلط به مردم ایران و جهان دادند.*

یک موشک به هواپیمای اوکراینی؛ هزاران موشک به اعتماد مردم

4 – اگر به هواپیمای اوکراینی یک موشک شلیک شده، قبل از آن، هزاران موشک به اعتماد مردم شلیک شده است بدان حد که الان، مردم ایران نه حرف رسانه های ایرانی را باور می کنند و نه به مسوولان اعتماد دارند.

همین موضوع اخیر را نگاه کنید که کم مانده بود قسم جلاله بخورند هواپیما هدف پدافند قرار نگرفته و آمریکا و غربی های دیگر دارند توطئه می کنند!

آنقدر هم به رسانه های مستقل سخت گرفته شده که آنها هم نمی توانند به مثابه یک رسانه واقعی عمل کنند. نتیجه هم کاملاً مشخص است: مرجعیت رسانه ای به خارج منتقل شده و مردم ایران به این باور رسیده اند که خبرهای واقعی را باید از رسانه های آن ور آبی بجویند؛ تبریک به مسؤولانی که عرصه را بر رسانه های ایرانی تنگ کرده اند!

ما نه نیازمند، که تشنه صداقتی هستیم که با اصرار از ما دریغ می شود.

 

* فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفته است که ستاد کل نیروهای مسلح هیچگونه اطلاعاتی به مسوولان مربوطه در بیرون از مجموعه نداده و لذا مسؤولیت این قرنطینه خبری، با مسوولان این بخش است.

  حسین خیران
  (1) (0)

  حسین خیران

  ژانویه 12, 2020

  با سلام به نظر من شما بسیار سختگیرانه نتیجه گیری کردید اگر به صحبت های دیروز سردار توجه می کردید کسی دروغ نگفته بود دروغ به عملی گفته می شود که حقیقت را بدانی و از دیگران کتمان کنی مسئله اینه که حقیقت را نمی دانستند و مستندات هم آن را تایید می کرد

   (0) (0)

   ژانویه 12, 2020

   خود سردار گفتن از صبح حادثه خبردار شدن ای کاش همان روز اعلام می شد تا این همه شائبه هم ایجاد نمی شد که اگر فشار کشورهای خارجی نبود شاید این مساله هیچگاه فاش نمی شد!

  حسین خیران
  (2) (0)

  حسین خیران

  ژانویه 12, 2020

  مسئله اینه که چطور رسانه های خارجی به این سرعت از شلیک موشک بحث کردند یکجای کار می لنگه شاید خائنی در مجموعه نظامی وجود داره

  حسین خیران
  (0) (0)

  حسین خیران

  ژانویه 12, 2020

  ایکاش تا آخر صحبت ها را کامل گوش بدهید

  حسین خیران
  (0) (0)

  حسین خیران

  ژانویه 12, 2020

  بی انصافی است که ندانسته اعلام این خبر را به دلیل فشارهای خارجی بدانیم سردار مرد بود که همه اتفاقات رو به گردن خرید و عذرخواهی کرد کاری که هیچوقت دولت مردان نکردند نمونه اش کشته شدن عده ایی بی گناه در مراسم تشییع سردار یا در سیل پارسال، نه تنها عذرخواهی نکردند بلکه تقصیر را به گردن هم نگرفتند

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *