کپی کاران کارت های بانکی دستگیر شدند

کلاهبرداری ۱۰۰ میلیون تومانی در پوشش دستفروشی در کاشان

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان از شناسایی و دستگیری افرادی که از طریق کپی اطلاعات کارت بانکی شهروندان کاشانی به مبلغ یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم ، سرهنگ ستاد “حسین بساطی” با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی شکایت جمعی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان، موضوع به‌صورت ویژه در دستورکار مأموران پلیس فتا این شهرستان قرار گرفت.

وی در ادامه تصریح کرد: طی تحقیقات گسترده پلیسی و کارهای تخصصی انجام شده مشخص شد فردی در پوشش دست فروشی سیار از اعتماد مشتریان سوء استفاده و اقدام به کپی کارت های بانکی تعدادی از مشتریان خود کرده است .

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: طی هماهنگی های انجام شده با دادستان عمومی و انقلاب کاشان و در یک عملیات پلیسی متهم بنام محمد به همراه همدستش امیرحسین دستگیر و به یگان انتظامی انتقال که در تحقیقات بعمل آمده به کلاهبرداری به مبلغ یک میلیارد ریال اعتراف کردند .

فرمانده انتظامی کاشان در پایان با اشاره به تحویل متهمان به مراجع قضایی بیان داشت : شهروندان مراقب باشند در خرید از افرادی که دستگاه های کارت خوان سیار دارند ، در دام اسکیمر نیفتند و به هیچ وجه رمز کارت خود را به فروشندگان اعلام نکنند و در هنگام خرید حتما رمز مربوطه را خودشان وارد کنند همچنین رمز بانکی خود را به صورت نوبه ای عوض کرده تا از عملی شدن‌اهداف مجرمانه سایبری جلوگیری شود .


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *