کلاهبرداری از طریق سایت دیوار با چک‌های جعلی در کاشان، متهم ۲۹ ساله دستگیر شد

فرماندهی انتظامی شهرستان کاشان، از دستگیری کلاهبرداری که با استفاده از چک‌های جعلی بین بانکی از فروشندگان کالا در سایت دیوار کلاهبرداری می‌‌کرد، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، سرهنگ ستاد “حسین بساطی”، با اعلام این خبر اظهار داشت: شب گذشته، در پی درگیری بین دو نفر بدلیل اختلاف مالی در میدان جهاد شهر کاشان، ماموران کلانتری۱۲ ولی عصر(عج )‌ مراتب را در دستور کار خود قرار دادند و طرفین دعوا را جهت بررسی بیشتر به کلانتری منتقل کردند.


ماموران در بررسی این پرونده متوجه شدند شاکی، در ابتدا گوشی تلفن همراه خود را در سایت دیوار جهت فروش قرار داده بود، که متهم به صورت تلفنی و غیرحضوری و فرستادن پیک، جنس را با ارائه چک بین بانکی خریداری کرده است.

در ادامه این شهروند، صفحه نمایش کامپیوتر خود را جهت فروش در سایت دیوار قرار می‌دهد که متوجه می شود متهم به همين روش، قصد خرید جنس تبلیغی را داشته که فروشنده قبول نکرده و شرط فروش را به صورت حضوری اعلام می‌کند و در ادامه در محل وقوع درگیری متوجه می‌شود خریدار همان خریدار قبلی گوشی او بوده که با چک جعلی از او کلاهبرداری کرده و این بار نیز به همان روش قصد کلاهبرداری از وی را دارد.

متهم، جوانی ۲۹ ساله، ساکن تهران، معتاد به شیشه در ابتدا منکر هرگونه جرمی بود ولی وقتی با شواهد و مدارک مستند پلیس مواجه شد اعتراف کرد که با کرایه منزلی در کاشان، افرادی که قصد فروش تجهیزات الکترونیکی مثل گوشی تلفن همراه و تجهیزات کامپیوتر را در سایت دیوار را دارند شناسایی و طی تماس با آنها خود را متقاضی خرید معرفی و به صورت غیرحضوری و اعزام پیک با ارائه چک جعلی و سرقتی اجناس را خریداری کرده و در تهران آنها را به مالخران می‌فروشد.

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان با اشاره به این که تا الان ۸ نفر از شکات، متهم را شناسایی کردند،خاطر نشان کرد: در تکمیل تحقیقات پلیس، متهم دستگیر شده به پلیس آگاهی منتقل شد و از آنجایی که احتمال موارد مشابه مجرمانه از سوی این فرد متصور می باشد، شهروندانی که بدین شکل از آنان کلاهبرداری شده، می‌توانند برای پیگیری به پلیس آگاهی کاشان مراجعه داشته باشند و از شهروندان عزیز درخواست می کنیم به هیچ وجه در این دسته از معاملات چک قبول نکنند و در معاملات آنلاین هم از پول نقد یا کارت به کارت حضوری استفاده کنند.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *