• شناسه خبر : 17593

واکنش فرماندار کاشان به ورود مسئولان استان مرکزی به حوزه کاشان:

ورود بدون هماهنگی مسئولان استان مرکزی به محدوده کاشان را پیگیری می کنیم

فرماندار کاشان در پی انتشار اخبار و تصاویری از حضور استاندار استان مرکزی و نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس مبنی بر حضور در محدوده شهرستان کاشان گفت: با اطلاع از این موضوع بلافاصله با استانداری اصفهان صحبت کرده و نامه ای مبنی بر ورود بدون هماهنگی این مسئولان در حوزه سیاسی و جغرافیایی کاشان تنظیم کردیم. گفتگو: جواد تقی زاده

محمدشریف زارعی در گفتگو با پایگاه خبری اهل کاشانم اظهار کرد: مسئولان استان مرکزی به بهانه بازدید از شرکت باریج اسانس بدون هماهنگی و ملاحظه ابلاغیه تقسیمات کشوری وارد محدوده مرزی و جغرافیایی کاشان شده اند و اقدام آنها به هیچ دلیلی قابل پذیرش نیست و این موضوع از طریق استانداری اصفهان و وزارت کشور پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه مرزهای سیاسی و جغرافیایی توسط تقسیمات کشوری ابلاغ شده است، افزود: طبق قانون و براساس نقشه های ابلاغی وزارت کشور اردهال و شرکت باریج اسانس در محدوده کاشان قرار گرفته و جزو لاینفک این شهرستان است و برنامه ای برای جداسازی آن یا تشکیل بخش اردهال به هیچ وجه انجام نخواهد پذیرفت.

وی درباره نامه نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس برای ایجاد بخش اردهال گفت: این نامه در سال گذشته و قبل از مسئولیت من بوده و پیش از آن موضوعات و اظهارنظرات دیگری مطرح بوده که هیچ کدام دقیق نیست چون مطابق تقسمیات کشوری اردهال جزو محدوده کاشان قرار دارد.

زارعی تصریح کرد: مرزهای مجموعه مشهد اردهال بر اساس تقسیمات کشوری کاملا در نقشه ها مشخص است و اگر اختلاف نظری هم است درگفتگوها و صحبت های محاوره ای است که مسئولان دو استان اصفهان و مرکزی و فرمانداران دو شهرستان کاشان و دلیجان باید برای حل آن به تفاهم برسند.

فرماندار کاشان درباره مجوزهای برخی خدمات شرکت باریج اسانس از حوزه دلیجان گفت: چون زمان تاسیس شرکت قبل ابلاغیه تقسیمات کشوری بوده مجوزهای بخش خدمات آن از طریق  دلیجان صادر شده که با توجه به بازدیدی که از این محل داشتم تلاش می کنیم با تسهیل امور کلیه مجوزها و خدمات آن از طریق کاشان صادر و پیگیری شود.

زارعی خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیکی مراسم قالیشویان و مشارکت مردم از تمام مناطق کاشان و استان مرکزی در این مراسم سنتی و مذهبی باید هوشیار بود که برخی اقدامات مانند ورود به عرصه جغرافیایی یکدیگر بدون هماهنگی مشکلاتی ایجاد نکند.

.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *