واکسیناسیون بیماران خاص و صعب‌العلاج/ تاکنون ۲۷۵ بیمار واکسینه شده‌اند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از آغاز واکسیناسیون بیماران خاص و صعب العلاج در این منطقه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، دکتر سید علیرضا مروجی در بازدید از مرکز واکسیناسیون بیمارستان متینی گفت: این طرح همزمان با ابلاغ کشوری مدیر مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری.های وزارت متبوع با موضوع توزیع و تزریق واکسن کرونا در بیماران خاص و صعب العلاج در این بیمارستان آغاز شد.


وی افزود: گروه هدف در این طرح بیماران دریافت کننده شیمی درمانی، پرتودرمانی، ام اس، تالاسمی، هموفیلی، پیوند، دیالیز، نقص سیستم ایمنی، بال پروانه‌ای، اوتیسم می‌باشند که به دلیل ضعیف بودن سیستم ایمنی در این بیماران و بالا بودن خطر ابتلا به بیماری در این عزیران نسبت به سایر افراد واکسیناسیون ایشان در اولویت دستور کار قرار گرفته‌است.

دکتر مروجی، با اشاره به اینکه این طرح از دهم فروردین ماه آغاز شده، تصریح کرد: تاکنون بالغ بر 275 نفر از بیماران دیالیزی، شیمی درمانی و بخشی از بیماران ام اس مورد تزریق واکسیناسیون قرار گرفته اند و این فرایند با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت مرحله‌ای و روزانه با همکاری گروه واکسیناسیون معاونت بهداشتی در حال انجام است.

وی اظهار داشت: این واکسن ویروس کشته شده می‌باشد و ویژه بیماران خاص و صعب العلاج بوده که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و در دو نوبت تزریق خواهد شد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *