• شناسه خبر : 14021

هیچ استعلامی از کاشان برای صدور مجوز فعالیت معادن نمی‌شود، کاشان از معادن فعال اشباع شده

روح الله دهقانی در گفتگو با پایگاه خبری اهل کاشانم با بیان اینکه مطالبه مردم جوشقان مبنی بر توقف فعالیت معدن آن منطقه سابقه 16 ساله دارد، اظهار داشت: دستور توقف موقت معادن صادر شده در حالی که پروانه این معادن از تهران و با موافقت مرکز استان صادر شده است.


وی با بیان اینکه متاسفانه هیچ استعلامی از شهرستان کاشان بابت فعالیت معادن گرفته نمی شود، افزود: معادن کاشان به حد بالا رسیده و اشباع شده است به نحوی که یک چهارم معادن استان اصفهان در کاشان است یعنی از بیش از 600 معدن استان اصفهان حدود 130 معدن در کاشان قرار دارد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کاشان با بیان اینکه تقاضا کردیم مجوز فعالیت معدن جدید در این شهرستان صادر نشود، ابراز داشت: لازم است تا معادن در قبال مسئولیت اجتماعی خود اهتمام بورزند  به نحوی که باطله برداری، ایجاد کمربند سبز و عدم آسیب به منابع آبی مد نظر قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در صورت اجرای مصوبات معادن منطقه کاشان می توانند نسبت به فعالیت اقدام کنند، گفت: در زمینه معدن نیاسر نیز پرونده قضایی در جریان است و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد و در صورت تخلف و ارتکاب به جرم برابر قانون برخورد لازم صورت می پذیرد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *