هویج به موز رسید، مسئولین فقط نظاره‌گرند

مردم گرفتار بیماری کرونا برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود و به توصیه متخصصان از آب هویج استفاده می‌کنند و قیمت بالای هویج باعث شده است که در تهیه آن با مشکلاتی رو به رو شوند.


عباس رحمانی پور در گفتگو با پایگاه خبری اهل کاشانم، در پاسخ به سوالی مبنی بر دلیل افزایش قیمت چند برابری هویج در واحدهای صنفی اظهار داشت: محصول هویج شیراز هر ساله بخش قابل توجهی از مصرف کشور را تامین می کرد.

وی ضمن اشاره به آفت زدن اکثر محصول هویج شیراز افزود: 70 درصد محصول هویج شیراز امسال آفت زد و از طرفی نیز به خاطر شیوع کرونا مصرف این سیفی افزایش پیدا کرده و به طبع آن تقاضا نیز افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار شهرستان کاشان با بیان اینکه هویج محصولی آب بر است، ابراز داشت: به دلیل کاهش نزولات آسمانی و از طرفی کاهش منابع آبی کاشت هویج تحت تاثیر قرار گرفته و در برخی از نقاط از کشت و کار آن خودداری به عمل آمده است.

وی با بیان اینکه تمامی این عوامل موجب شده که قیمت این محصول سیفی افزایش پیدا کند، گفت: در حال حاضر هویج بنا به کیفیت از 15هزار تومان تا 22هزار تومان متغیر است در حالی که با برداشت محصول در اصفهان و دیگر نقاط شاهد کاهش قیمت آن طی هفته‌های آینده خواهیم بود.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *