هر پرستار در یک شیفت به 10 بیمار کرونایی رسیدگی می‌کند

رئیس خدمات پرستاری مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی کاشان گفت: هر پرستار در یک شیفت به 10 بیمار کرونایی رسیدگی می‌کند.

به گزارش وب دا، شهلا رفیعی افزود: با شروع پیک پنجم کووید 19، آمار مراجعه به تریاژ اورژانس مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی کاشان تا امروز، بیش از 10 هزار بیمار بوده است که بیش از 3 هزار نفر این تعداد، در بخش‌های مختلف این مرکز بستری شده‌اند و هیچ بخشی بر روی بیماران بسته نیست.


وی، با اشاره به ۶ یا ۷ برابر شدن خدمات این مرکز تصریح کرد: بیشتر شلوغی در اورژانس است و بیشترین آمار ورودی ما در ۲۴ ساعت گذشته 350 نفر در تریاژ بوده که از این تعداد بیش از 200 نفر برای تشخیص اولیه کووید 19 به بخش سی تی اسکن مراجعه کرده‌اند و این وضعیت نشان می‌دهد که وضعیت بیماری خطرناک تر شده است.

شهلا رفیعی یادآور شد: هر بیمار مبتلا به کرونا باید در پنج روز متوالی به صورت سرپایی خدمات درمانی ویژه کووید ۱۹ را در بخش مراقبت‌های تنفسی این مرکز دریافت نماید، با آغاز پیک پنجم کرونا تاکنون، بیش از ۲۰۰۰ بیمار با بیش از ۸۵۰۰ نوبت مراجعه، خدمات لازم را دریافت نموده‌اند.

وی، با بیان اینکه پرسنل حوزه سلامت به ویژه در مراکز درمانی ریفرال کرونا خسته اما مصمم هستند، ادامه داد: یکی از دلایل افزایش انتظار برای آی سی یو مراجعه دیرهنگام بیمار است به شکلی که بیمار هنگامی که حال عمومی خوبی ندارد و مدت زمان زیادی از درگیری با ویروس را پشت سر گذاشته، مراجعه می‌کند لذا از همه شهروندان می‌خواهم که در روزهای ابتدایی بروز علایم حتما به پزشک مراجعه کنند.

رئیس خدمات پرستاری مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی کاشان، با اشاره به اینکه شب کاری‌های بیمارستان بسیار طاقت فرساست و از هشت شب تا هشت صبح بدون استراحت به بیماران خدمت رسانی می‌شود، تصریح کرد: از مردم درخواست دارم که با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی کادر درمان را یاری کنند تا این شرایط را به پایان برسانیم.

وی اضافه کرد: مردم می‌توانند با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و از همه مهمتر برگزار نکردن دورهمی‌ها و تجمع‌ها به کادر درمان در کنترل بیماری کمک کنند.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *