میانگین اهدای خون بانوان کاشانی بالاتر از میانگین کشوری است، به همه گروه‌های خونی نیاز داریم

محمدرضا ذیلایی در گفتگو با پایگاه خبری اهل کاشانم، ضمن اشاره به کاهش هفت درصدی اهدای خون طی چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به مشابه سال گذشته اظهار داشت: این موضوع از آن جهت است که سال گذشته پلاسمادرمانی در بیمارستان شهید بهشتی انجام می شد اما این روش درمانی انجام نشد و سال جاری شاهد کاهش اهدای خون بودیم.


وی با بیان اینکه در کل کشور شاهد کاهش اهدای خون بودیم، افزود: با وجود شیوع ویروس کرونا اما تمامی همکاران ما آموزش‌های لازم را دیدند و تمامی فرآیند اهدای خون با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی صورت می‌پذیرد‌.

رئیس سازمان انتقال خون شهرستان کاشان با بیان اینکه در سال گذشته 5.1 درصد از اهداکنندگان در شهرستان کاشان از بانوان هستند، ابراز داشت: این موضوع در حالی است که نرم اهدای خون بانوان در کشور سه درصد است و این موضوع نشان از جدیت و اهتمام بانوان کاشانی در اهدای خون است.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی شهرستان کاشان به تمامی فرآورده‌های خونی نیاز دارد، گفت: در شرایط فعلی شهرستان کاشان به تمامی گروه‌های خونی مثبت و منفی نیاز دارد و از تمامی اهداکنندگان درخواست داریم نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

ذیلایی با بیان اینکه این تمامی فرآیند اهدای خون با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توسط همکاران آموزش دیده ما انجام می‌شود، تصریح کرد: اهداکنندگان خون می‌توانند از ساعت هشت لغایت 13 نسبت به اهدای خون در پایگاه واقع در میدان قاضی اسدالله اقدام کنند.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *