معاون دانشگاه علوم پزشکی کاشان: راه مقابله با موج دوم کرونا ماسک زدن است/ ماسک زدن احتمال انتقال را به شدت کاهش می دهد/ با ماسک خانگی هم امکان پیشگیری هست

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: ماسک زدن راه مقابله با موج دوم کرونا می باشد.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم و به نقل از وب دا، دکتر محمد حاجی جعفری گفت: نتیجه تحقیقات در مورد تاثیر زدن ماسک در کنترل شیوع کرونا نشان می دهد زدن ماسک توسط افرادی که در سطح جامعه تردد می کنند می تواند احتمال انتقال را به میزان زیادی کاهش داده جلوی موج دوم را بگیرد.

وی افزود: تصور عمومی بر این است که مردم برای حفاظت از خودشان ماسک می زنند، در حالی که استفاده از ماسک منافعی برای دیگران نیز دارد و در واقع ما با زدن ماسک علاوه بر خودمان از دیگران هم محافظت می کنیم.

دکتر حاجی جعفری، با اشاره به راه اندازی کمپین “ماسک من از تو محافظت می کند، ماسک تو از من” تصریح کرد: در صورتی که ۷۵ درصد مردم در مکان های عمومی ماسک بزنند احتمال انتقال به شدت کاهش یافته و از موج دوم جلوگیری خواهد شد.

معاون درمان با اشاره به اینکه با ماسک خانگی هم تا حدودی چنین پیشگیری امکان پذیر است، یادآور شد: بر اساس مطالعات انجام شده در صورت استفاده گسترده از ماسک نیازی به قرنطینه کامل جامعه نیست و فقط با بسته نگه داشتن برخی تجمعات یا مراکز پرخطر و رعایت فاصله اجتماعی می توان جلوی موج دوم را گرفت.

وی، با بیان اینکه بدون زدن گستره ماسک حتی با قرنطینه اجتماعی، توان جلوگیری از موج دوم امکان پذیر نیست: یادآور شد: ویروس کرونا هوابرد است و می تواند با سرفه و عطسه و حتی حرف زدن منتقل شود و ماسک از این مسأله جلوگیری می کند.

دکتر حاجی جعفری اظهار داشت: زدن ماسک حتی بدون داشتن علایم نسبت به زدن آن بعد از ظهور علایم تاثیری دو برابری در احتمال انتقالدارد و هر چه زودتر زدن ماسک همگانی شود بهتر خواهد بود

معاون درمان دانشگاه در پایان تاکید کرد: در اماکن عمومی برای احترام به خود و دیگران لطف کنید و ماسک بزنید


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *