رئیس دادگستری کاشان خبر داد:

روزانه 350 پرونده در دادگستری کاشان ثبت می شود

رئیس دادگستری کاشان گفت: به طور میانگین 11هزار پرونده و روزانه 350 پرونده در کاشان ثبت می شود که این تعداد پرونده با میزان تعداد شعب و همکاران همخوانی ندارد.


به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، محسن تاج‌افروز در دیدار با امام جمعه و نماینده ولی فقیه در کاشان با اشاره به آمار و ارقام پرونده‌های ورودی و خروجی در مدت یک سال اخیر به دادگستری اظهار داشت: بیش از 134 هزار پرونده ورودی و بیش از 131 هزار نیز طی یک سال اخیر مختومه شده است.
وی سهم محاکم را 53 هزار پرونده عنوان کرد و افزود: سهم دادسرا 58 هزار پرونده و شورای حل اختلاف 22 هزار پرونده بوده است که با وجود کاهش 3.5 درصدی پرونده‌ها بحث سازش بسیار کم است.
وی با بیان اینکه یک هزار و 320 پرونده به سازش ختم شده است، گفت: خوشبختانه با وجود میزان آمار پایین پرونده‌های سازش 80 درصد نسبت به سال 99 افزایش سازش داشتیم و بر همین اساس فرهنگ صلح و سازش در منطقه بسیار پایین است و لازم است که افراد داری تریبون در این زمینه فرهنگ‌سازی کنند.
رئیس دادگستری کاشان با اشاره به اینکه با تلاش شورای حل اختلاف 190 مورد از پرونده‌ها به صلح و سازش ختم شد و 43 نفراز زندان آزاد شدند، تصریح کرد: 473 ورودی به زندان در سه ماهه سال گذشته به ثبت رسیده اما در سال جاری 518 نفر به ثبت رسیده که نشان از افزایش 9 درصدی ورودی به زندان کاشان است.
تاج افروز با بیان اینکه 89 درصد از زندانی‌های ما بومی هستند، تاکید کرد: 61 درصد زندانیان متاهل هستند و 66 درصد زندانیان افراد میانسال هستند و جوانان بخش کمتری را به نسبت تشکیل می‌دهند و 58 درصد زندانیان از افراد سابقه‌دار است و این موضوع نشان می‌دهد زندان رفتن تنها راه چاره نیست.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *