نامه سرگشاده ۱۹ رسانه فعال کاشان به مسئولان:

در هیچ نشست‌ خبری حضوری شرکت نمی‌کنیم

جمعی از مدیران رسانه‌های محلی کاشان و نمایندگان و خبرنگاران رسانه های سراسری در نامه ای سرگشاده، با تاکید بر لزوم پاسخگویی مسئولان از آنها خواستند از هرگونه برگزاری نشست خبری حضوری خودداری کنند.


در بخشی از این نامه آمده است: همگان واقفند که بخشی از عادی پنداری وضع موجود، حاصل حضور غیرضروری مسئولان در افتتاحیه‌ها، کلنگ زنی‌ها، سخنرانی ها و جلسات غیر ضروری است و جامعه خبری با آگاهی از این موضوع، نمی پذیرد که در ایجاد این تصویر غلط، سهمی داشته باشد.


متن کامل نامه بدین شرح است:«یک سال از شیوع کرونا می گذرد؛ ولی متاسفانه همچنان برخی از مسئولان شهرستان اصرار به برگزاری کنفرانس‌های خبری و گفت‌وگوهای حضوری دارند.

برگزاری این نشست‌های خبری حضوری در شرایط کرونا و در عصر تکنولوژی و ارتباطات منطقی نیست. اینگونه نشست‌ها، تصویر عادی بودن شرایط را در اذهان جامعه ایجاد می کند و با پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی و تاکید کادر درمان از برگزاری تجمعات غیرضروری در تعارض است.

همگان واقفند که بخشی از عادی پنداری وضع موجود، حاصل حضور غیرضروری مسئولان در افتتاحیه‌ها، کلنگ زنی‌ها، سخنرانی ها و جلسات غیر ضروری است و جامعه خبری با آگاهی از این موضوع، نمی پذیرد که در ایجاد این تصویر غلط، سهمی داشته باشد.

ما جمعی از خبرنگاران شهرستان کاشان، ضمن تاکید بر لزوم پاسخگویی مسئولان نسبت به عملکرد خود به ویژه در موضوع کرونا، امتناع خود را از حضور در هرگونه نشست خبری حضوری اعلام می داریم و از مسئولان خواستاریم از برگزاری هرگونه تجمعات غیرضروری پرهیز کرده و فرهنگ استفاده از تکنولوژی جدید در حوزه ارتباطات را در بین ادارات شهرستان نهادینه کنند.»

نام رسانه های امضاء کننده این نامه بدین شرح است:
باشگاه خبرنگاران جوان؛ خبرگزاری مهر؛ خبرآنلاین؛پایگاه خبری عصر کاشان؛ خبرگزاری تسنیم کاشان؛ روزنامه نسل فردا؛ روزنامه عصر توسعه، پایگاه خبری اهل کاشانم؛ روزنامه جمهوری اسلامی؛ پایگاه خبری کاشان نیوز؛ خبرگزاری رسمی حوزه؛
پورتال خبری کاشان؛ سلام کاشان؛ اینا کاشان؛ کاشان آنلاین؛ مشکات آنلاین؛ کاشان فردا؛ عامرنیوز؛ خبرگزاری اقتصادی بازار


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *