• شناسه خبر : 19892

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد کاشان:

در برخی مساجد کاشان این گلایه وجود دارد که چرا دست اندرکاران و والدین فرزندان خود را به مساجد نمی‌آورند

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد کاشان گفت: در این شهرستان ۴۷۰ مسجد وجود دارد که در ۴۰ درصد آنها در سه نوبت نماز جماعت برپا می شود.

به گزارش اهل کاشانم، حجت الاسلام رحمت الله نوروززاده در مراسم تقدیر از خادمان، موذنین و مکبرین مسجد امام حسن مجتبی (ع) لتحر که به مناسبت روز جهانی مساجد برگزار شد، افزود: در ۵۶ درصد از مساجد کاشان هیئات مذهبی فعال هستند و کانون های فرهنگی هنری در ۳۵ درصد مساجد شهرستان فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه ۱۰ مسجد در حال ساخت در کاشان داریم، اظهار داشت: هفت مکان شهر مانند بلوار صنعت، مسکن مهر که داری جمعیت است ولی فاقد مسجد می باشد نیز شناسایی شده اند تا با جانمایی زمین توسط خیرین ساخته شود.

وی با اشاره به ویژگی های یک مسجد پویا گفت: وجود صفا، صمیمیت، هم سویی، همدلی محبت در بین نمازگزاران باعث می شود روز به روز به جمعیت مساجد بویژه قشر کودک و نوجوان اضافه شود.

وی با تاکید بر اینکه بچه ها آینده مساجد را می سازند، افزود: در برخی مساجد این گلایه وجود دارد که چرا دست اندرکاران و والدین فرزندان خود را به مساجد نمی آورند و صندلی ها بیشتر زیاد می شود.

نوروززاده مسجد امام حسن مجتبی (ع) لتحر یکی از شاخص ترین مساجد کاشان در جذب کودکان و نوجوانان نام برد و خاطرنشان کرد: همواره در بازدید ها و سخنرانی ها خود به متولیان مساجد اعلام می کنم تا روش و الگوی این این مسجد را ببینند که چگونه موفق به جذب بچه ها شده است.

همزمانی با روز جهانی مساجد از خادمان، موذنین و ۴۲ نفر از اعضای نوجوان کانون فرهنگی هنری شهدای لتحر مسجد امام حسن مجتبی (ع) لتحر که در طول سال وظیفه تکبیر نماز جماعت را به عهده داشتند تقدیر به عمل آمد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *