• شناسه خبر : 19757

حمله شغال بیمار به ۷ شهروند در آران‌وبیدگل، تمامی بیماران واکسن ضد‌هاری دریافت کردند

شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل در خصوص گازگرفتگی شغال بیمار به هفت نفر هشدار داد و از همشهریان خواست در صورت گاز گرفتگی در موارد مشابه در اسرع وقت به مرکز درمان پیشگیری هاری به منظور دریافت واکسن ضدهاری مراجعه کنند.

روابط عمومی دانشگاه گزارش داده، نشست فوق العاده‌ای در شهرداری با حضور نماینده شبکه بهداشت و درمان و نماینده سازمان محیط زیست، پس از دریافت گزارشات در خصوص گازگرفتگی شغال تشکیل شد و با اجازه سازمان محیط زیست این شغال توسط آتش‌نشانان زنده‌گیری شد.

شغال

این گزارش حاکیست پیگیری های لازم توسط حوزه سلامت منطقه و شهرداری شهرستان آغاز شده است.

طی ۲۴ ساعت اولیه پس از گازگرفتگی به موارد زیر توجه جدی شود:

هاری یک بیماری ویروسی سیستم اعصاب مرکزی است. این بیماری کشنده بین حیوانات و انسان مشترک بوده و اغلب بوسیله گزش حیوان آلوده مانند سگ، گربه، شغال، روباه و … به انسان منتقل می شود.

در صورت بروز علائم هاری این بیماری درمان ناپذیر بوده و سرانجام به مرگ منجر می شود، البته این بیماری 100 درصد قابل پیشگیری بوده و افرادی که توسط حیوانات اهلی و وحشی گاز گرفته می‌شوند لازم است در اسرع وقت به مراکز درمان-پیشگیری هاری مراجعه نمایند تا علیه بیماری واکسینه و ایمن شوند.

اصلی‌ترین راه سرایت بیماری، گازگرفتن یا پنجه کشیدن توسط حیوان مبتلاست.

اگر حیوان خانگی شما توسط حیوان دیگر گزیده شد و یا در حیوان شما علائم مشکوک به هاری مشاهده گردید، سریعاً به دامپزشکی محل سکونت خود اطلاع رسانی نمایید.

به کودکان خود در خصوص پرهیز از تحریک حیواناتی مانند سگ و گربه و دوری از آنها آموزش دهید.

گفتنی است بیماران در صورت گزش به مرکز درمان پیشگیری هاری کاشان واقع خیابان امام خمینی- مرکز خدمات جامع سلامت گلابچی- تلفن 55443939 و بیمارستان سیدالشهداء آران و بیدگل با شماره ۵۴۷۰۶۸۰۶ مراجعه نمایند.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *