• شناسه خبر : 20168

جوابیه دانشگاه علوم پزشکی کاشان در واکنش به انتشار گزارشی در اهل کاشانم

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در واکنش به انتشار گزارشی در اهل کاشانم با این عنوان «لطفا در تعطیلات بیمار نشوید» جوابیه‌ای را برای این رسانه ارسال کرد.

«پایگاه خبری اهل کاشانم» وفق قانون مطبوعات عینا جوابیه ارسالی دانشگاه علوم پزشکی را منتشر می‌کند با این توضیح که در خصوص خبر‌قبلی تحقیقات از بیمار انجام شده بود و سپس خبر در رسانه منتشر شد، ادعاهای مطرح شده بیمار به راحتی توسط دوربین‌های نظارتی بیمارستان قابل بررسی است و مستندات بیمار نیز گواه بر این ادعاست، ضمن آنکه پس از گذشت چند روز و برخلاف توضیحات‌ دانشگاه که در زیر می‌خوانید هزینه بیمه همچنان به بیمار بازگردانده نشده است.

اهل کاشانم‌ جوابیه کامل دانشگاه را منتشر و قضاوت درباره آن را بر عهده مخاطبان می‌گذارد؛

سردبير محترم پایگاه خبری اهل کاشانم 

باسلام و احترام  

    در پاسخ به مطلب درج شده در آن پایگاه خبری با عنوان “لطفا در تعطیلات بیمار نشوید” موارد ذیل را به استحضار می رساند، لذا مقتضی است طبق  ماده 23 قانون مطبوعات، جهت تنویر افکار عمومی درج گردد.

ضمن درخواست از اصحاب محترم رسانه در مورد تحقیق و بررسی صحت و سقم یک خبر قبل از انتشار آن، به اطلاع مردم عزیز منطقه فرهنگی کاشان می رساند این بیمار در ساعت 12:30 روز پنج شنبه در مرکز آموزشی درمانی (بیمارستان) شهید بهشتی پذیرش شده اند و به محض ورود به اورژانس  طبق روال تمام بیمارستان های آموزشی توسط دستیار (رزیدنت) سال اول رشته تخصصی داخلی و بعد از آن توسط دستیار ارشد شیفت ویزیت شده و با هماهنگی پزشک متخصص آنکال به بخش منتقل شده اند. 

در بخش نیز با توجه به علائم بیماری چندین بار مورد معاینه دستیار (رزیدنت) های داخلی قرار گرفته اند لذا ادعای عدم ویزیت توسط پزشک اساساً کذب و بی پایه است. 

در مورد پرداخت هزینه ی کامل بستری توسط بیمار نیز به استحضار می رساند به علت عدم حضور کارشناس بیمه تامین اجتماعی در این روز تعطیل در بیمارستان و به جهت حفظ بیت المال و حقوق شهروندان، هزینه بستری از بیمار دریافت شده و در روز بعد با حضور کارشناس بیمه و تایید پرونده، اضافه مبلغ پرداخت شده به بیمار عودت شده است. 

دانشگاه علوم پزشکی کاشان اعلام می کند که پزشکان و پرسنل مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی کاشان به عنوان یکی از بزرگترین بیمارستان های کشور، طبق روال قبل خالصانه به مردم خدمت می نمایند و در مسیر درمان مردم از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند. 

بنابراین انتشار چنین خبرهای خلاف واقع در رسانه های شهر بر علیه کادر حوزه سلامت که همیشه به خصوص در ایام کرونا داوطلبانه و جان بر کف در خدمت مردم بوده اند به دور از انصاف و رسالت اصلی رسانه است.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *