تاکنون 151 بیمار مبتلا به ایدز در کاشان شناسایی شده‌است

جانشین معاون بهداشتی دانشگاه گفت: تاکنون 151 نفر بیمار مبتلا به ایدز در کاشان شناسایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبری اهل کاشانم، دکتر مهدی دلاوری با اشاره به نامگذاری 11 لغایت 17 آذرماه به عنوان هفته اطلاع رسانی ایدز گفت: باتوجه به شرایط جهان به خاطر همه گیری اپیدمی کووید-19 و تاثیر آن بر زندگی مردم شعار روز جهانی ایدز “همبستگی جهانی، مسئولیت مشترک”می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه در جهان 38 میلیون نفر آلوده به بیماری ایدز می‌باشند و در دنیا 1/7 میلیون نفر از ابتلا خود به بیماری ایدز آگاه نمی‌باشند، اظهار داشت: در شرایطی که جهان درگیر بیماری کووید19 می‌باشد و زندگی مردم را تحت تاثیر خود قرار داده ضروری است از توجه به این بیماری و راه‌های حذف انگ و تبعیض در بیماری ایدز غافل نشویم.

دکتر دلاوری تصریح کرد: در ایران کل موارد ثبت شده بیماری ایدز 40.573 نفر می‌باشد که 82 درصد آنها را مردان و 18درصد را زنان تشکیل می دهند و تا کنون 18.938 نفر از آنها فوت شده‌اند.

وی اظهار داشت: در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان تاکنون 151 نفر بیمار مبتلا شناسایی شده که 32 نفر از آنها تاکنون فوت کرده‌اند.

دکتر دلاوری یادآور شد: همچنین در حوزه تحت پوشش دانشگاه، 68 درصد افراد آلوده از طریق تزریق مشترک در مصرف کنندگان مواد، 16 درصد از راه جنسی و 16 درصد هم از راه ناشناخته به این بیماری مبتلا شده‌اند که 86 درصد موارد را مردان و 14 درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: مرکز مشاوره بیماری ایدز در مرکز خدمات جامع سلامت گلابچی با شماره تلفن 55463344 همه روزه به جز ایام تعطیل آماده انجام خدمات مشاوره، آزمایش و درمان رایگان با حفظ محرمانگی به افراد دارای رفتار پرخطر می‌باشد و انتظار می‌رود با مراجعه به موقع افراد دارای رفتار پر خطر و شروع به موقع درمان از پیشرفت بیماری و سرایت به دیگران جلوگیری شود.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *