رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان خبر داد:

تاکنون ۱۲۰ میلیارد ریال برای تامین داروهای بیماران کرونایی در کاشان هزینه شده‌است

دکتر سیدعلیرضا مروجی در جلسه شورای سلامت شهرستان کاشان با اشاره به تلاش و مجاهدت پرسنل بهداشتی و درمانی کاشان در میدان مبارزه با کرونا اظهار داشت: تاکنون بیش از ۴۲ هزار تست کرونا در کاشان انجام شده است که از این بین بیش از ۱۵ هزار تست مثبت بوده است.

وی با بیان اینکه در مدت شیوع ویروس کرونا ۱۱۴ مادر باردار مبتلا به کرونا با همت و تلاش شبانه روزی اعضای کادر درمان منطقه کاشان نجات یافته اند، ابراز داشت: هشت نفر از این مادران در بخش مراقبت های ویژه بستری بودند که تمام آنها با حال عمومی خوب در نهایت ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به اینکه بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال برای تامین داروهای بیماران کرونایی در منطقه کاشان در مدت شیوع ویروس کرونا هزینه شده است، تصریح کرد: ۹۸ میلیارد ریال از این مبلغ فقط برای تهیه داروی رمدیسیور اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه با وجود تحریم با کرونا هم می جنگیم، خاطرنشان کرد: در مدت زمان شیوع ویروس کرونا ۶۹۰ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در منطقه کاشان خریداری شد که ۱۷۰ میلیارد ریال از این تجهیزات توسط خیرین ارجمند تهیه گردیده.

دکتر مروجی با اشاره به ۵۰ هزار بازدید و بازرسی توسط کارشناسان بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در این مدت تاکید کرد: ویروس کرونا همچنان در سطح منطقه کاشان در حال جولان است و روزانه تعدادی از همشهریان ما را مبتلا یا گرفتار تخت های بیمارستانی می کند و از این لحاظ همچنان باید رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی و عدم حضور در هرگونه تجمعات در دستور کار همشهریان عزیز قرار گیرد.

وی با بیان اینکه طی روزهای اخیر متاسفانه آمار ابتلا و مرگ و میر در کشور عراق به شدت افزایش یافته است، گفت: لازم است تا اقدامات پیشگیرانه برای کنترل مرزهای کشور برای هرگونه تردد به شدت پیگیری شود.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *