• شناسه خبر : 20014

رییس دانشگاه علوم پزشکی ‌کاشان:

بیمارستان بقیه‌اله کاشان فقط ۲۳ درصد پیشرفت داشته، تکمیل آن هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

رییس دانشگاه علوم پزشکی ‌کاشان گفت: بیمارستان بقیه الله(عج) کاشان تاکنون تنها 23 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و 87 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، کورش ساکی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیمارستان 350 تخت خوابی حضرت بقیه الله(عج) مهم ترین طرح عمرانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان می باشد.

بیمارستان بقیه الله کاشان

وی گفت: هم اکنون ۴۲ طرح عمرانی نیمه‌تمام در حوزه بهداشت و درمان شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در دست اجراست که بیمارستان بقیه الله(عج) کاشان و بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) آران و بیدگل از مهم ترین این طرح هاست. 

ساکی، با اشاره به اینکه بیمارستان بقیه الله(عج) کاشان تاکنون تنها 23 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و 87 میلیارد تومان برای آن هزینه شده، افزود: برای تکمیل ساختمان این بیمارستان هزار میلیارد تومان اعتبار دیگر مورد نیاز است و اگر مبلغ یادشده تامین شود در مدت سه سال تکمیل و به بهره برداری می رسد. 

وی، با اشاره به بهره برداری از 45 واحد خوابگاه متاهلین در سال 1401 گفت:  ۳۶ واحد آن به متراژ ۵۰ مترمربع و دوخوابه و ۹ واحد یک خوابه به متراژ ۴۰ متر مربع در راستای صیانت از جوانی جمعیت و حمایت از خانواده و ایجاد تسهیلات خوابگاهی برای دانشجویان متاهل غیر بومی راه اندازی شد.

وی، به مهم ترین دستاوردهای حوزه غذا و دارو این دو شهرستان از جمله اعطای تفویض صدور و تمدید پروانه ساخت تجهیزات پزشکی با کلاس خطرAو B، راه اندازی بخش های شیمی و میکروبی فرآورده های آرایشی و بهداشتی و مشارکت در طرح سازمان بهداشت جهانی(ICERP2) و اخذ تاییدیه دریافت دستگاه PCR Real Time  اشاره  و تصریح کرد: راه اندازی مرکز طب کار، مرکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان و درمان بیماریهای خاص (هموفیلی، تالاسمی) و مرکز مشاوره شیردهی، تجمیع آزمایشگاه های شهری در مرکز بهداشت شهرستان کاشان و شبانه روزی نمودن مرکز خدمات جامع سلامت جوشقان قالی و 16 ساعته نمودن مرکز خدمات جامع سلامت برزک از مهم ترین اقدامات حوزه بهداشت می باشد. 

وی، در خصوص راه اندازی مرکز سلامت روان جامعه نگر تصریح کرد: خدمات تخصصی روزانه مرکز شامل مراقبت پس از ترخیص (ویزیت در منزل و پیگیری تلفنی)، مراقبت مشارکتی (خدمات  بستری در بیمارستانهای مرتبط ) و آموزش بیمار و خانواده بیمار  است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان یادآور شد: مرکز پیشگیری و تشخیص زود هنگام سرطان و مرکز درمان بیماری‌های خاص (هموفیلی، تالاسمی) آیت الله امامت در زمینی به مساحت ۳۲۰ و زیربنای ۱۱۰۰ مترمربع در سه طبقه با هزینه ۳۵ میلیارد تومان به همت خیر سلامت، حاج سیدمحمد علی امامت احداث شده است. 

وی اظهار داشت: با راه اندازی مرکز مرکز مشاوره شیردهی در کاشان و آران و بیدگل شاخص شیر مصنوعی از سال 1400 روند کاهشی پیدا کرده و از 11.6 درصد در پایان سال 1399 به 11 درصد در پایان سال 1401 رسیده است. 

رئیس دانشگاه، افتتاح مرکز رشد و نوآوری دانشگاه در خارج از محیط پردیس دانشگاهی، ارتقاء مجلات انگلیسی زبان دانشگاه در سطح بین‌المللی ( دریافت ضریب تاثیر ) و تولید کیت های تشخیص انواع واریانتهای کووید 10 و دریافت مجوز فروش ( تجاری سازی محصول) و پروانه تولید این کیت های مولکولی تشخیص کرونا از اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را از مهم ترین دستاوردهای حوزه پژوهش عنوان کرد. 

ساکی، تقویت دسترسی فناوران و همکاری های دوجانبه بین دانشگاه و شرکت های فناور دانش بنیان را از اهداف افتتاح مرکز رشد و نوآوری دانشگاه در خارج از محیط پردیس دانشگاهی برشمرد و گفت: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی کاشان دارای 12 واحد فناور فعال (8 واحد فناور مستقر در دانشگاه و 4 واحد فناور خارج دانشگاهی (مجازی)) و 32 محصول می باشد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *