• شناسه خبر : 20027

بنیاد «آزاد» در دهستان ارمک کاشان افتتاح شد

بنیاد آزاد در خانه سنتی کوهدشت ارمک کاشان با حضور جمعی از فرهنگ دوستان، شاعران و اساتید دانشگاه افتتاح شد .

به گزارش اهل کاشانم، دبیر اجرایی بنیاد آزاد در جمع خبرنگاران گفت: این بنیاد در خانه سنتی کوهدشت دهستان ارمک کاشان با قدمت قاجاریه توسط حاج علی آقا آزاد از خیرین و فرهنگ دوستان بازسازی شده است.

عباسعلی اخوان ارمکی با بیان اینکه بنیاد آزاد در راستای اهداف فرهنگی فعالیت خواهد کرد، افزود: ایجاد گالری دائمی با استفاده از تصاویر طبیعت و مردم شناسی ارمک،  جمع آوری اسناد و‌ عکس های قدیمی، ساخت مستند از دهستان ارمک، برگزاری جلسات به مناسبت های سنتی و مذهبی و برگزاری همایش ملی ارمک از مهمترین اقدامات بنیاد آزاد خواهد بود.

وی با بیان اینکه خاندان آزاد ارمکی از خاندان های تاثیر گذار در‌حوزه های فرهنگی‌ و‌ اقتصادی‌ در‌ ایران‌ هستنند، گفت: تقی ازاد ارمکی استاد دانشگاه جامعه شناسی تهران، رضا آزاد ارمکی از اقتصاد دانان مطرح کشور و علی آزاد ارمکی فعالان صنایع تولید فرش ماشینی می توان نام برد.

اخوان ارمکی با اشاره به اینکه دهستان ارمک یک از نقاط خوش آب و هوا و دارای طبیعت زیبا کاشان است، گفت: علاقه مردمان این آبادی به فرهنگ را می توان در نامگذاری کوچه‌ها و خیابان‌های آن بنام مفاخر و شاعران  ایران و استفاده از اسامی محلی و‌ مرتبط با طبیعت این روستا دید.

گفتنی است همزمان با مراسم افتتاح بنیاد آزاد دهستان ارمک شب شعر همنوا با اربعین با همکاری کانون نشر فرهنگ اسلامی و بنیاد آزاد برگزار شد و شاعران در وصف سید سالار شهیدان شعرخوانی کردند.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *