فرماندار کاشان:

بانک‌ها در زمان محدودیت‌های کرونایی با اصناف همکاری کنند

فرماندار کاشان با اشاره به اجرای محدودیت‌های کرونایی در کاشان گفت: در زمان شیوع کرونا چاره‌ای جز تعطیلی مشاغل غیر ضرور نداریم و از طرفی هم مغازه‌ای که به خاطر محدودیت‌های کرونایی تعطیل شده درآمدی برای وصول چک و بدهی های خود ندارد؛ برای عبور از این بحران لازم است به یکدیگر مساعدت بیشتری داشته باشیم.

علی اکبر مرتضایی در نشست مشترک ستاد پیشگیری و مدیریت بیماری کرونا، افزود: با توجه به مشکلات ایجاد شده برای مردم و صنوف مختلف در شهرستان کاشان، لازم است مدیران بانک‌ها با درک درست از شرایط موجود، با اصناف در وصول چک و پرداخت بدهی‌ها همکاری داشته باشند تا از ضرر و زیان بیشتر مردم کاسته شود.

وی ادامه داد: از زمان شیوع ویروس کرونا در کاشان، مشکلات مردم و کسبه شهرستان با وجود این بیماری مضاعف شده و برخی از شهروندان در تامین مایحتاج زندگی دچار مشکل شده‌‌اند.

رییس ستاد پیشگیری و مدیریت بیماری کرونا در کاشان با یادآوری قرار گرفتن این شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی، تصریح کرد: با همراهی مردم شرایط شهرستان از قرمز به نارنجی تغییر پیدا کرده که جای تقدیر دارد اما برای مهار کامل این بیماری باید اصناف با اجرای پروتکل های بهداشتی در کاهش تعطیلی‌ها و قطع زنجیره بیماری مشارکت بیشتری انجام دهند.

مرتضایی درخصوص توزیع کالاهای اساسی، در شهرستان کاشان، بیان داشت: تلاش شده تا درکنار بازرسی از وضعیت پروتکل‌های بهداشتی، نظارت دقیقی بر نحوه توزیع و تامین کالاها در فروشگاه‌ها انجام شود، درصورت کم شدن اجناس اساسی، احتکار و یا گران فروشی مسائل رصد و پس از بررسی با متخلفین برخورد جدی می‌شود.

فرماندار ویژه کاشان همچنین به موضوع پساکرونا اشاره کرد و افزود: باید برای پساکرونا هم برنامه‌ریزی شود، چرا که بعد از مهار این ویروس، بحران‌هایی از جمله چاقی، افسردگی، مسائل اختلافات خانوادگی در جامعه رخ می‌دهد.
وی اضافه کرد: بر این پایه، در کنار سایر برنامه‌ها باید توسط دانشگاه علوم پزشکی برنامه‌ریزی لازم انجام پذیرد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *