اهدای عضو جوان ۳۸ ساله کاشانی به چند بیمار نیازمند، زندگی دوباره داد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از سومین اهدای عضو در کاشان در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، محمد حاجی جعفری در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه مرگ مغزی آقای 38 ساله که بدلیل خونریزی مغزی در مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان بستری بود، گفت: متاسفانه به دلیل وخامت وضعیت بیماری، تلاش پزشکان و پرسنل تلاشگر بیمارستان، موثر واقع نشد و پس از اعلام مرگ مغزی بیمار، کارهای لازم برای کسب رضایت از خانواده وی انجام شد.


وی، ضمن تقدیر از خانواده بیمار اهدا کننده، افزود: پس از تایید مرگ‌مغزی بیمار توسط تیم معالج، و با کسب رضایت از خانواده بیمار، پیکر وی هفتم تیرماه جهت اهدای ارگان‌ها به بیمارستان امام خمینی تهران منتقل شد که پس از بررسی‌های تیم پزشکی، کلیه‌ها، کبد و نسوج این بیمار برای کمک به بیماران نیازمند اهدا شد.

وی، با تاکید بر اهمیت اهدای عضو، افزود: هر مورد مرگ مغزی می‌تواند یک تا هشت بیمار نیازمند پیوند عضو را از مرگ نجات دهد و طبق برآوردهای انجام شده، اهدای نسوج به بیماران نیازمند، کیفیت زندگی ۵۸ بیمار را ارتقا می‌دهد.

حاجی جعفری، از جمله روش‌های دریافت کارت اهدای عضو را مراجعه به سایت اهدای عضو به آدرسhttp://register.ehda.sbmu.ac.ir جهت اخذ کارت اهدای عضو بیان کرد.

گفتنی است شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کاشان از سال ۸۷ آغاز به کار کرده‌است.

شایان ذکر است بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کاشان هر 3 ساعت یک نفر به دلیل نرسیدن ارگان مناسب پیوندی فوت می‌کند و سالانه حدود 6000 ارگان قابل پیوند، در کشور خاکسپاری می‌شود.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *