• شناسه خبر : 19774

اعضای بدن جوان نوش آبادی به چند بیمار نیازمند زندگی دوباره بخشید

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: اعضای بدن زنده یاد ابوالفضل رمضان زاده جوان 20ساله نوش آبادی که بر اثر سانحه تصادف مصدوم و دچار مرگ مغزی شده بود به 3 بیمار، سلامتی دوباره بخشید.


به گزارش اهل کاشانم، عباس آزادی افزود: مرحوم ابوالفضل رمضان زاده چند روز پیش بر اثر سانحه تصادف به مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی کاشان منتقل شده و و علی رغم انجام اقدامات درمانی و تلاش تیم پزشکی، دچار مرگ مغزی گردید.
وی تصریح کرد: با رضایت و فداکاری خانواده این بیمار و با تلاش و پیگیری پرسنل و پزشکان بخش مراقبت های ویژه و اکیپ اعزامی از تهران ، کبد و کلیه های وی که قابل پیوند بود به بیماران نیازمند اهداء گردید.
وی در ادامه، ضمن اظهار همدردی با خانواده داغدیده، از اقدام خداپسندانه ایشان تقدیر به عمل آورد و تصریح کرد: هر بیمار مرگ مغزی جان هشت بیمار نیازمند پیوند اعضاء (اعضای حیاتی مثل کلیه، قلب، کبد، ریه و پانکراس) را می تواند نجات دهد.
عباس آزادی تصریح کرد: همچنین علاوه بر اعضای حیاتی، نسوج و بافت نیز جهت پیوند به افراد داری معلولیت استفاده می شود.
وی ادامه داد: اقدام فراهم آوری اعضا از بیماران مرگ مغزی از سال 1387 در دانشگاه علوم پزشکی کاشان شروع شده و تاکنون بالغ بر 52 بیمار اهدا عضو شده اند.
لازم به ذکر است دومین اهدا عضو در سال 1402 توسط خانواده متوفی ابوالفضل رمضان زاده نوش آبادی صورت گرفت.
گفتنی است داوطلبان اهداء عضو می توانند با مراجعه به پورتال www.ehda.ir نسبت به تکمیل فرم و دریافت کارت اهداء اقدام نمایند.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *