ساداتی نژاد:

استان اصفهان شمالی به “گلساران” تغییر نام داد/ طرح استان جدید برای نوبت صحن ارسال شد

نماینده مردم کاشان و آران وبیدگل در مجلس شورای اسلامی از تغییر نام پیشنهادی استان اصفهان شمالی به "گلساران" خبر داد و افزود: با دستور کمیسیون شوراها این موضوع برای نوبت صحن علنی مجلس ارسال شد.

“سید جواد ساداتی نژاد” در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری اهل کاشانم اظهار داشت: آخرین وضعیت پیگیری برای استان اصفهان شمالی هفته گذشته در کمیسیون شوارهای مجلس جمع بندی شده و برای نوبت صحن ارسال شد تا در انتظار طرح موضوع و تصویب آن در صحن علنی مجلس باشیم.

وی با بیان اینکه نام “گلساران” برای نام استان جدید به تایید نهایی رسید، افزود: پس از مخالفت با اسم اصفهان شمالی نام های استان کاشان و استان سیلک نیز مطرح شد.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به مخالفت مردم اصفهان به نام اصفهان شمالی و همفکری های صورت گرفته با نمایندگان دیگر شهرها توافق شد نام گلساران برای استان جدید با مرکزیت کاشان انتخاب شود زیرا در تمام شهرهای استان جدید مانند نظنز، گلپایگان، خوانسار و قمصرگل های زیادی دیده می شود..

نماینده مردم کاشان در مجلس خاطرنشان کرد: اصلاحات ویرایشی روی موارد و اشکالات مطرح شده در اداره قوانین انجام شد و تصمیم بر این شد که نام شهرهای “خور و بیابانک” و “نایین” به خاطر بعد مسافت برای تشکیل استان جدید گلساران حذف شود.

ساداتی نژاد در پاسخ به این سوال که چه زمانی طرح تصویب استان جدید به صحن علنی مجلس می رود، افزود: نمی توان زمان مشخصی را اعلام کرد ولی قطعا به دلیل یک ماه تعطیلی مجلس در فصل تابستان تا سه ماه آینده این موضوع نوبت صحن نخواهد داشت و شاید هم در دور بعدی مجلس مطرح شود.

وی اظهار داشت: تشکیل استان جدید گلساران سیاسی نیست بلکه یک بحث فنی و کارشناسی است و همین طور که توانست در کمیسیون شوراها رای بیاورد یک معجزه تلقی می شود چون سه نفر از اعضای این کمیسیون اصفهانی و از مخالفان جدایی شهرهای این استان هستند..

ساداتی نژاد افزود: حتی اگر نام استان جدید در صحن علنی رای نیاورد برای ما یک موفقیت و یک آزمون و تمرین مهم محسوب می شود تا در آینده برای رسیدن به خواسته های خود بر چگونه عمل کنیم.

نماینده مردم کاشان و آران وبیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: تجربه تشکیل استان جدید نشان داد که کاشان در سال های اخیر نتوانسته با شهرهای اطراف خود در زمینه های مختلف نقاط مشترک، همگرایی و ارتباط موثری پیدا کند تا تشکیلات مناسبی برای ایجاد یک استان مستقل به وجود آورند.

ساداتی نژاد با تاکید بر تقویت حلقه اتصال شهرهای اطراف کاشان در زمینه های فرهنگی، تاریخی، ورزشی و صنعتی خاطرنشان کرد: برای تشکیل استان جدید نیازمند تشکیلات مردمی و برگزاری همایش هایی با موضوعات مشترک با شهرهای اطراف خود هستیم بنابراین مردم، مسوولان، روحانیون، سیاسیون و شوراها باید دراین زمینه تلاش کنند.


  حامد
  (3) (1)

  حامد

  خرداد 27, 1398

  سلام براجناب ساداتی عزیز؛ واقعا این واژه گلساران از کجا پیدا شده یا کمی خودمانی تر بگویم: تو کدوم بقالی این اسم یافته شده. آخه از استان کاشان به استان سیلک و بعد از اون واژه ای که به آران ختم میشه یعنی چه معنایی می تونه داشته باشه ؟

  هادی
  (2) (2)

  هادی

  خرداد 27, 1398

  چرا بی خود طفره می روید. اسمش را بگذارید استان آران خیال خودتان و داره و دسته ی آرانی طرفداران را راحت کنید. چرا مردم کاشان را مسخره می کنید با این نام گذاری ها

  (0) (2)

  خرداد 27, 1398

  هیچی نشانی از اسم کاشان واسه شهری که مرکز استان قرار هست بشه نیست. ولی اسمش شده ترکیب دو شهر گلپایگان و آران.

  (2) (1)

  خرداد 27, 1398

  اهل "" گلسارانم "" تکه نانی دارم خرده هوشی و دریغ از سر سوزن ذوقی ...

  ساجد
  (0) (2)

  ساجد

  خرداد 27, 1398

  همیشه پای یک آرانی در میان است.... درست میگه جناب نماینده اصلا هم سیاسی نیست... 🙄🙄🙄🙄

  سعید
  (0) (0)

  سعید

  تیر 16, 1398

  اقای نماینده شهرکاشان ما بانام گلساران مشکل داریم وموافق نیسیم

  (0) (0)

  مرداد 25, 1398

  از آنجا که اسم کاشان یک برند است بسیار برازنده نام استان می باشد.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *