مدیر بیمارستان شهید بهشتی کاشان:

استاد سیداحمد حلی درگذشت

سیدمحمدحسین مکی در گفت و گو با پایگاه خبری اهل کاشانم با اشاره با اینکه از چند روز پیش استاد حلی به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شدند، اظهار داشت: متاسفانه پس از چند روز بستری به دلیل وخامت حال، این هنرمندان عزیز کاشانی به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد.


وی ابراز داشت: متاسفانه استاد حلی مس از چند روز بستری در بخش مراقبت های ویژه ساعاتی پیش دچار اَرِست قلبی-تنفسی می‌شود.

مدیر بیمارستان شهید بهشتی کاشان با اشاره به اینکه اعضای کادر درمان به محض این اتفاق سعی و تلاش وافری برای احیای این استاد بی‌بدیل موسیقی کاشان و ایران کردند، افزود: متاسفانه علیرغم تمام تلاش‌های انجام شده استاد سیداحمد حلی جان به جان آفرین تسلیم کرد و درگذشت.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم سید احمد حلی متولد 1331 در کاشان، آواز را سال‌های پیش از انقلاب نزد استاد «محمد قراملکی» و «استاد حجازی» فراگرفته و پس از آن در رادیو نزد «استاد صالح عظیمی» تکمیل نموده و به رادیو دعوت شد و از سال 1361همکاری خود را با سازمان صداوسیما آغاز کرد.

وی تا سال 70 تمام وقت با این سازمان همکاری داشت و از آن زمان به کاشان بازگشته و با دایرکردن کلاس‌های آواز در کاشان، سهم قابل توجهی در آموزش آواز در کاشان داشته‌است.

محمد معتمدی چهره برجسته آواز ایران از شاگرادان استاد حلی است.

پایگاه خبری اهل کاشانم ضایعه درگذشت این استاد عزیز و فرهیخته عرصه هنر موسیقی را به تمامی اهالی دیار مومنان کاشان و هنرمندان عزیز تسلیت عرض می‌کند.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *