آیین سنتی مذهبی قالیشویان مشهداردهال امسال نیز برگزار نمی‌شود

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، آیین سنتی مذهبی قالیشویان مشهد اردهال کاشان همه ساله در دومین جمعه مهرماه برگزار می شود و همه ساله زائران از سراسر منطقه کاشان به ویژه اهالی منطقه فین و اردهال خود را به بارگاه ملکوتی امامزاده علی بن امام محمد باقر(ع) مشهد اردهال کاشان می‌رسانند.


شیوع کرونا در سال گذشته باعث شد هیچ یک از مراسم‌های سنتی این آیین ثبت شده جهانی انجام نشود و تنها به روضه خوانی و عزادارای در فضای باز امامزاده علی بن باقر(ع) محدود شود و هیچگونه برنامه جانبی نیز برگزار نشد.

روزهای پیش روی این ایام نیز به دومین جمعه مهرماه نزدیک می شویم و اگرچه شاهد بهبود نسبی شرایط هستیم اما توصیه اکید مسئولان بهداشت بر آن است که این آیین سنتی مذهبی همانند سال گذشته برگزار نشود.

عباسعلی قپانی پور در این رابطه ضمن اشاره به برگزاری جلسات با هیئات مذهبی منطقه فین کاشان اظهار داشت: بر اساس جلسات برگزار شده با مسئولان هیئات مذهبی منطقه فین کاشان و بنا به تاکید مسئولان بهداشت مقرر شد آیین سنتی مذهبی قالیشویان مشهد اردهال کاشان همانند سال قبل برگزار نشود.

وی با بیان اینکه بر این اساس هیچگونه مراسم جانبی در ایام آیین سنتی مذهبی قالیشویان مشهد اردهال کاشان برگزار نمی شود، افزود: مراسم امسال نیز محدود به اقامه عزا و روضه خوانی به مدت دو روز در فضای باز با رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله اجتماعی در صحن روباز امامزاده علی بن امام محمد باقر(ع) است.

معاون سیاسی، اجتماعی، امنیتی فرمانداری شهرستان کاشان با بیان اینکه این تصمیم بنا به توصیه کارشناسان بهداشت اتخاذ شده است، ابراز داشت: امیدواریم‌ با بهتر شدن شرایط و قطع زنجیره انتقال همانند سال‌های گذشته تمامی امکانات برای برگزاری مراسم باشکوه قالیشویان در سال‌های آینده بسیج می شوند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته نیز به دلیل شیوع کرونا مراسم قالیشویان مشهد اردهال کاشان محدود به دو روز عزاداری و روضه خوانی شد، گفت: تمامی شرکت کنندگان در این مراسم همانند سال گذشته ملزم به رعایت پروتکل بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی هستند.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *