• شناسه خبر : 14995

گاهی اوقات کاشان از تهران هم آلوده‌تر است، هیچ تصفیه خانه‌ای در شهرک‌های صنعتی کاشان نیست

خسرو اعتماد در گفتگو با پایگاه خبری اهل کاشانم، ضمن اشاره به وضعیت آلایندگی هوای کاشان اظهار داشت: آلاینده‌های کاشان به چند دسته تقسیم می‌شوند که اولین دسته آن آلاینده‌های طبیعی نظیر آتش سوزی جنگل‌ها، آتش فشان‌ها، گرد و غبار طبیعی و غیره هستند.


وی با بیان اینکه آلاینده‌های مصنوعی به دست بشر ایجاد می شوند، افزود: یکی از این آلاینده‌ها دود حاصل از ماشین‌ها، سوزاندن بقایای کشاورزی، باران های اسیری از ترکیب دی اکسید گوگرد و مخلوط با بخار آب نیز از دیگر آلاینده‌های مصنوعی هستند.

مدیرعامل جمعیت کویر سبز شهرستان کاشان با بیان اینکه آلاینده های غیرطبیعی در شهری مثل کاشان مخاطراتی را به دنبال دارد، ابراز داشت: متاسفانه گازوئیل مورد استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی کاشان مناسب نیست و اتوبوس های شرکت واحد اتوبوس های از رده خارج شده بوده و خودروهای شخصی نیز قالبا تک سرنشین هستند.

وی با بیان اینکه سوخت خودروهای شخصی یورو4 نیست، گفت: کاشان فاقد سنجش آلایندگی هوا است و ما نمی دانیم بر چه اساس و معیاری کاشان را تعطیل می‌کنیم و از شهرداری درخواست داریم در قبال یک درصد عوارض آلایندگی چند دستگاه آلاینده سنج تهیه کند در حالی که کاشان بر اساس سنجش اصفهان آن را معیارسنجی می‌شود.

اعتماد با بیان اینکه کاشان گاهی اوقات از تهران نیز آلوده‌تر است، تصریح کرد: ما متاسفانه اصلا رعایت فاصله 50 کیلومتری کارخانجات آلاینده در کاشان رعایت نمی‌شود و متاسفانه صنایع آلاینده ای در شهرک راوند کاشان مستقر هستند در حالی که این شهرک در محدوده شهری مستقر هستند.

وی با بیان اینکه از یک طرف شهرک قطب راوندی و از طرف دیگر شهرک جعفرآباد را داریم، تاکید کرد: 13 شهرک در کاشان وجود دارد و هرکدام به نحوی آلودگی از جمله آلودگی آب دارند در حالی که هیچ تصفیه خانه‌ای در شهرک های صنعتی کاشان وجود ندارد.

مدیرعامل انجمن کویر سبز شهرستان کاشان را بیان اینکه اتاق بازرگانی در این زمینه وارد شود، افزود: هیچ نهادی از وضعیت کاشان اطلاع ندارد ک میزان آلایندگی آن مشخص نیست؛ بدترین موقع که ما می توانیم از نظر آلایندگی داشته باشیم اول صبح و بعد از ظهرها هست و می‌تواند سکته مغزی و سکته ناقص به دنبال داشته باشد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *