• شناسه خبر : 5665

کاشان آمادگی کامل برای مقابله با ویروس کرونا را دارد

نایب رئیس شورای شهر کاشان در خصوص بیماری کرونا گفت: جای نگرانی نیست چراکه کاشان آمادگی لازم جهت مقابله با این ویروس را دارد و همچنین بیماری کرونا در کاشان شیوع پیدا نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، علیرضا مفرح در صد و سی و نهمین جلسه رسمی شورا تصریح کرد:در صورت شیوع بیماری در شهر هماهنگی لازم با کمیته مدیریت بحران شهر جهت تخلیه کامل دو بیمارستان نقوی و سیدالشهداء آران و بیدگل انجام شده و علاوه برآن اماکن دیگری هم به عنوان بیمارستان صحرایی پیش بینی شده اند و آمادگی کامل در این خصوص وجود دارد .

وی افزود: تاکنون چند جلسه کمیته بحران شهرستان با حضور کلیه اعضای کمیته در دانشگاه و فرمانداری در خصوص این موضوع برگزار شده است و در طی آن اقدامات پیشگیرانه و تمهیدات لازم برای مقابله با این ویروس دیده شده و همچنین کمیته بحران و كارگروه هاي تخصصي در دانشگاه علوم پزشکی  کاشان در خصوص مقابله با این ویروس ایجاد شده است.

نایب رئیس شورای شهر کاشان با بیان آنکه مرجع اصلی تشخیص کرونا انستیتو پاستور تهران است اذعان کرد: کیت تشخیص کرونا در ايران وجود دارد که به وسیله آن می توان ظرف چند ساعت کرونا را تشخیص داد در حال حاضر چندین مورد بیمار با علائم مشابه کرونا در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شده اند که در بررسی های اولیه تشخیص آنفولانزای شدید در خصوص آنها داده شده است و نمونه آزمايش برای تایید نهایی به انستیتو پاستور تهران ارجاع داده شده است.

مفرح با اشاره به آنکه استفاده از ماسک تنها برای فرد مبتلا به بیماری و افراد مرتبط به آن ضروری است اظهار کرد: از دیشب تعداد کثیری از شهروندان برای تهیه ماسک به داروخانه ها هجوم بردند که سبب شده ماسک در کل داروخانه های کاشان تمام شود و این درحالی است استفاده فرد بیمار و افراد در تماس با آن از ماسک تا 140 برابر پیشگیرانه تر از استفاده مردم عادی از آن است.

این پزشک کاشانی خاطرنشان کرد: تجهیزات مصرفی پزشکی برای مقابله با این بیماری مثل ماسک توسط دانشگاه علوم پزشکی کاشان تهیه شده و از فردا قرار است با نظارت این دانشگاه در داروخانه های سطح شهر توزیع شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر با تاکید برآنکه به سلامت پشت سر گذاشتن چند دوره اپیدمی آنفولانزا سبب ایجاد آمادگی مراکز بهداشتی درمانی شهر و افزایش قوای ایمنی شهروندان شده است بیان کرد: جای هراس نیست چرا که این بیماری یک بیماری ویروسی با علائم و عوارضی مشابه آنقولانزا است که با تب و لرز شروع می شود و به سرفه های مکرر و ضعف و بی حالی و درد بدن و تنفس سخت می انجامد.

مفرح افزود: ضعف شدید عضلانی و جسمانی و تنگی نفس دو نشانه مخصوص کرونا است و بهترین راه پیشگیری از این بیماری آموزش بهداشت مبنی بر شست وشوی مداوم و صحیح دست با آب و صابون، عدم روبوسی، عدم دست دادن و رعایت فاصله یک متری از فرد بیمار است چراکه کرونا از شخص بیمار با فاصله یک متری به هیچ وجه سرایت پیدا نمی کند.

نایب رئیس شورای شهر کاشان با بیان آنکه تاکنون چند مورد افراد مبتلا به کرونا و مورد مرگ حاصل از آن در ایران ازطرف سازمان بهداشت جهانی اعلام شده است که مربوط به قم بوده است گفت: این ویروس هنوز در ایران به یک اپیدمی تبدیل نشده است و گمان می رود عامل انتقال این ویروس به ایران دانشجویان، تجار و طلبه های چینی بوده اند.

مفرح خاطرنشان کرد: کرونا درمان آنتي بيوتيكي نياز ندارد و خود به خود خوب می شود: این بیماری بیشتر افراد مسن و کسانی که مبتلا به ضعف سیستم ایمنی،بیماری های تنفسی و قلبي و …هستند را تحت الشعاع قرار می دهد لذا این افراد باید تحت مراقبت بیشتر و دقیق تر قرار بگیرند همچنین بهتر است در مکان های عمومی و پر جمعیت اقداماتی مانند استریل کردن و ضد عفونی کردن وسایل استفاده مشترک، دستگیره درب و خودکار و اشياء آلوده انجام بگیرد استراحت كامل و مصرف داروهاي تب بر و …. و تقويت جسم و روحيه در تسريع درمان موثر است.

 


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *