• شناسه خبر : 17564

چالش بافت تاریخی کاشان نبود الگوهای مناسب وساز است

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی کاشان گفت: بخش عمده ای از چالش‌های ساخت و ساز در بافت تاریخی به خاطر نبود الگوهای مناسب طراحی و عدم آگاه سازی مردم از داشته های ارزشمند خویش است.

به گزارش اهل کاشانم، احمد دانائی نیا در بازدید از محله های تاریخی سرپله، سرسنگ و میرنشانه کاشان اظهار داشت: نما زبان گفت و گو با ساختمان است بنابراین به الگوهای باهویت در طراحی خانه های نوساز در بافت تاریخی باید توجه ویژه ای شود.

وی با تاکید بر اینکه اهتمام به حفظ بافت تاریخی و تداوم حیات آن رسالتی همگانی است، افزود: احیاء ابنیه تاریخی به همت سرمایه گذاران، طراحان و نظارت و حمایت میراث فرهنگی در حال تحول است ولی به رغم این زایش نویدبخش در بحث نما، منظر و سیمای محله دچار نابسامانی هستیم.

رئیس میراث فرهنگی کاشان تصریح کرد: قصد داریم در راستای فرهنگ سازی الگوهای طراحی نما، مالکانی را که در ساخت و سازها، الگوهای با هویت را ترویج می‌کنند، شناسایی، معرفی و تشویق نماییم..

دانائی نیا ضمن تشکر از مالکانی که با ساخت مسکن میان افزای باهویت، به ارتقاء فرهنگ معماری شهر کمک می کنند، خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم یکی از تدابیر اداره میراث فرهنگی کاشان باید تنویر افکار عمومی با هدف آشتی بهتر و بیشتر شهروندان با داشته های فرهنگی-تاریخی باشد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *