• شناسه خبر : 13119

جزئیات وضعیت مسجدالحسین( ع) در محور امیرکبیر

حسین حیدریان در گفتگو با پایگاه خبری اهل کاشانم، ضمن اشاره به پروژه محور امیرکبیر در کاشان اظهار داشت: در این پروژه آزادسازی‌های مختلفی صورت گرفته است و یکی از مباحث در این پروژه مسجدالحسین است که لازم بود در خصوص این مسجد تصمیم گیری لازم اتخاذ شود.


وی ضمن اشاره به بررسی‌های صورت گرفته افزود: با توجه به پیگیری های مردمی از شورای شهر در زمینه تعیین تکلیف مسجدالحسین واقع در خیابان امیرکبیر در زمان شهردار پیشین مکاتبه‌ای که با شورای شهر و وزارت کشور در زمینه ماده 9 صورت می‌پذیرد تخریب مسجدالحسین در آن مکاتبات نبود.

سخنگوی شورای شهر کاشان با بیان اینکه این مکان جزء آن لیست نبوده است، ابراز داشت: در این شرایط مجوز ماده 9 نیز برای مسجدالحسین صادر نشده است و این موضوع شاید دلایل مختلفی وجود داشته باشد از جمله آنکه تصور می‌شده با صحبت با هیئت امناء این مسجد می‌توانند نظر آنان را جلب کنند.

وی با بیان اینکه مواردی که مجوز ماده 9 اخذ شده در حال تخریب و اجرا شده است، گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر مردمی و با توجه به مسائل فنی و ترافیکی ایجاد شده دو راه پیش رو است؛ یکی از آن روش ها آن است که بر اساس ماده هشت و تملک اراضی در راستای آزادسازی ویژه پروژه‌های عمرانی با هیئت امنای مسجدالحسین به توافق برسیم.

حیدریان ضمن اشاره به دیگر راه شهرداری کاشان در راستای رفع این موضوع تصریح کرد: اگر هیئت امناء راضی به توافق نباشد بر اساس ماده 9 اقدامات قانونی آن از سوی وزارت کشور پیگیری شود و هر دو بحث در دستور کار شهرداری است و مبنای اول ما توافق با حمایت امناء مسجدالحسین است.

وی با بیان اینکه در محور امیرکبیر کاشان بار ترافیکی بالایی قرار دارد، تأکید کرد: یکی از مطالبات مردمی نیز آن است که منازل شهروندان از آنجا که برای پروژه محور امیرکبیر تخریب شد هیئت امناء مسجدالحسین نیز با شهرداری کاشان در راستای اجرا و پیشرفت پروژه همکاری کنند و رفع خطر نیز صورت پذیرد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *