• شناسه خبر : 14920

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری:

برخی از معابر شهری به نام شهدای زن شهرستان کاشان نامگذاری شود

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم؛ حسین عبداله زاده در جلسه شورای نظارت بر نامگذاری شهرستان کاشان اظهار داشت: نامگذاری معابر، اماکن و فضاهای عمومی به نام افراد فعال در عرصه خدمت، ترویج ارزش ها و ایثار در سطح شهرها و روستاهای شهرستان انجام شود.


وی بیان داشت: در نامگذاری‌های معابر، اماکن، میادین و چهارراه ها با اولویت بندی مزین شدن به نام شهیدان والامقام برنامه ریزی و اجرایی شود که ضرورت دارد برخی از معابر شهری به نام شهدای زن شهرستان کاشان نامگذاری شود.

عبداله زاده تصریح کرد: ضرورت دارد در برخی از نامگذاری ها نام یک کوچه، پارک، کتابخانه، مراکز آموزشی، ساختمان، سالن و … به نام یک عنصر میراث فرهنگی ناملموس و برخی دیگر از میادین یا بوستان های شهر به نام “پیشکسوتان جهاد و مقاومت” و “میدان کارآفرینی” می تواند انتخاب شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری گفت: در اولویت اول نامگذاری باید اسامی کلیه شهدای منطقه و ملی بر روی معابر و اماکن شهر یا روستا نهاده شده و سپس توصیه می شود از اسامی علما، مشاهیر و اسامی بومی و محلی برای نامگذاری سطح شهر مورد استفاده قرار گیرد.

گفتنی است در این جلسه، شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و همچنین شهرداری‌ها و دهیاری‌های سطح شهرستان موظف شدند بر اساس مکاتبات مراجع بالادستی در حوزه نامگذاری، گزارش اقداماتشان را به دبیرخانه این شورا ارائه نموده و همچنین معابر، اماکن و امثالهم به نام شهدای والامقامی که ََََ۴ششهیچ گونه نامگذاری برای ایشان انجام نشده، مزین گردد و در این راستا از ظرفیت سایر دستگاه ها و نهادها استفاده شود.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *