• شناسه خبر : 17347

شهردار کاشان مطرح کرد

انتخاب بهترین شیوه فنی و عملیاتی برای اجرای پروژه زیرگذر آیت‌الله کاشانی

شهردار کاشان گفت: در انجام مطالعات پروژه زیرگذر آیت‌الله کاشانی بهترین شیوه از نظر توجیه اقتصادی، قابلیت‌های اجرایی و ملاحظات زیست‎محیطی انتخاب شده است.


شهردار کاشان

حسن بخشنده امنیه در نشست رسمی شورای اسلامی شهر با اشاره به نگرش مدیریت شهری در این دوره برای اجرای پروژه‌های زیرساختی و کلان شهری بیان کرد: موضوع کاهش ترافیک یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و از اصلی‌ترین رویکردهای مدیریت شهری از طریق تعریف پروژه‌های زیرساختی بوده است.

وی، با اشاره به تقاطع غیرهمسطح گازرگاه به عنوان یکی از پروژه‌های مهم ترافیکی، اجرای آن را با توجه به سوانح رانندگی و همچنین ترافیک سنگین شهری در این محدوده بسیار مهم و ضروری خواند.

شهردار کاشان در خصوص پروژه زیرگذر آیت‌الله کاشانی (حدفاصل میدان 15 خرداد تا چهارراه سلمان فارسی)، از کار مطالعاتی چندین ماهه و حتی تغییر مشاوره پروژه خبر داد و افزود: یکی از شاخص‌ها و ملاک‌ها در تأیید طرح اجرایی پروژه، موضوع آزادسازی‎ها بود که با توجه به لزوم عرض 24 متری و در عین حال وجود مراکز تجاری متعدد چالشی مهم برای پروژه محسوب می‌شد.

بخشنده امنیه اضافه کرد: با انتخاب مشاور جدید، جلسات به صورت مستمر و متمرکز با بررسی ورژن‌ها و راهکارهای مختلف برگزار شد تا آنکه به طرحی دست یافتیم که دغدغه آزادسازی‌‌ها را به طور کلی رفع کرده و بنابراین دارای مناسب‎‌ترین توجیه اقتصادی بوده در عین حال از بهترین شیوه فنی و اجرایی نیز برخوردار است.

وی، طول پروژه زیرگذرآیت‌الله کاشانی را 3.1 کیلومتر ذکر و خاطرنشان کرد: ملاحظات زیست‌محیطی برای این پروژه در نظر گرفته شده به‌گونه‎ای که انجام آن کمترین هزینه‌ها در این حوزه را به دنبال داشته باشد.

بخشنده امنیه یادآور شد: علاوه بر این پروژه زیرساختی، پروژه دهکده سلامت به عنوان پروژه کلان دیگر مدنظر قرار مدیریت شهری قرار دارد که در کنار هم می‌توانند آینده 20 ساله و چشم‌انداز شهر را تأمین کنند.

وی در پایان تأکید کرد: اجرای پروژه‌های زیرساختی و بزرگ به هیچ عنوان به معنای تعطیل شدن پروژه‌های شهری نیست و علاوه بر پروژه‌های در حال اجرا، انجام دیگر پروژه‌های مصوب نیز در روزها و هفته‌های آینده آغاز می‌شود.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *