• شناسه خبر : 17323

اعضای بدن دو شهروند کاشانی به بیماران نیازمند اهدا شد

اعضای بدن دو عضو یک خانوده کاشانی که عمو و برادرزاده بودند به بیماران نیازمند اهدا شد.

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، بر اثر یک حادثه رانندگی در روز چهارشنبه هفته گذشته در محور دماوند – فیروزکوه برای یک خانواده کاشانی ، متاسفانه پدر خانواده بر اثر واژگونی خودرو در دم فوت کرده و دو نفر دیگر به نام های سیدمسعود مسعودیان و ملیکا سادات مسعودیان نیز در این حادثه مصدوم شدند اما شرایط جسمانی مصدومان وخیم بوده است.

پدر ملیکاسادات مسعودیان در این زمینه با بیان اینکه با توجه به وخامت جسمانی برادر و دخترم شرایط امکان بازگشت دوباره آنان به زندگی نبود، اظهار داشت: در این شرایط رضایت به اهدای عضو اعضا و نسوج قابل اهدا داده شد.

سیدمجید مسعودیان در گفت‌وگو با پایگاه خبری اهل کاشانم، با بیان اینکه قلب، دو کلیه و نسوج قابل اهدا دخترم جان دوباره با بیماران داده شد، اظهار داشت: برادرم سید مسعود مسعودیان نیز نسبت به اهدای عضو دست خطی از خودش به عنوان رضایت بر جای گذاشته بود.

وی با بیان اینکه بر این اساس قلب، دو کلیه و نسوج قابل اهدا وی نیز به بیماران نیازمند اهدا شد، افزود: اهدای عضو باید برای شهروندان به یک فرهنگ تبدیل شود چرا که اهدای عضو می‌تواند بیماران نیازمند را از مرگ حتمی نجات دهد.

گفتنی است روز چهارشنبه هفته قبل با واژگونی خودرو سواری ساینا و سقوط در داخل استخر کشاورزی در حاشیه محور دماوند- فیروزکوه باعث فوت یک نفر (پدر خانواده) در محل حادثه و مصدومیت چهار نفر دیگر شده که دو نفر از آنها شامل عمو و برادرزاده به دلیل وخامت اوضاع جسمانی و با رضایت اعضای خانواده اعضای بدن آنها به بیماران نیازمند اهدا شد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *