• شناسه خبر : 14375

ارزش افزوده املاک شهرهای گردشگری کاشان بیش از دوبرابر متوسط کشوری است

به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ مسعود خاندایی در آیین معرفی سرپرست جدیداداره ثبت اسناد و املاک قمصر گفت: بر اساس بررسی های بعمل آمده با توجه به موقعیت ویژه شهر قمصر، ارزش املاک در شهر های گردشگری از ارزش افزوده بالایی برخوردار شده به نحوی که ارزش افزوده املاک در این شهرها، بیش از دو برابر متوسط کشوری است.

معاون فرماندار کاشان اظهار داشت: یکی از معضلات ادارات ثبت اسناد و املاک، سوء استفاده بعضی از افراد تحت عنوان دلال و سودجود و فرصت طلب در تملک دارایی های بلاصاحب یا عمومی می باشد که این موضوع با توجه به رویکرد جدید قوه قضاییه در خصوص حذف دلالان مورد تاکید است.

وی در ادامه افزود: امروز شهرهای گردشگری به ویژه قمصر بدلیل شرایط مطلوب آب و هوایی و گردشگری خانوارهای بسیاری را از شهرهای تهران، اصفهان، کاشان و… برای خرید ملک به سمت خود جذب نموده اما خدمات اداری و دولتی در این شهرها برای ساکنین بر اساس جمعیت ثابت آماری و بر مبنای سرشماری کشوری محاسبه می‌شود.

معاون فرماندار کاشان تصریح کرد: بر اساس قانون، در روستاهای باجمعیت بیش از ۲۵۰۰ نفر و همچنین شهرهای زیر بیست هزار نفر باهمکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به آسانی برای مالکین سند رسمی مالکیت صادر می شود که این موضوع مورد تاکید مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان می‌باشد.

گفتنی است مراسم تکریم از خدمات عباس عباس زادگان رییس سابق اداره ثبت اسناد واملاک قمصر و معارفه نرجس نوش آبادی سرپرست جدید این اداره، روز یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ با حضور نادری مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان، خاندایی معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان، امام جمعه، بخشدار قمصر و تنی چند از مقامات محلی در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *